ونیز شهر رویایی

ونیز شهری رویایی

زندگی کردن روی آب!!! اگر برای شما هم یکی از عجیب ترین و هیجان انگیزترین چیزهایی ست که میشنوید پیشنهاد میکنیم سفر به ونیز را در برنامه آینده خود بگذارید.

هرجور در نظر بگیرید ونیز شهری منحصربه فرد و خاص میباشد و هیچ حایی در دنیا شبیه آن وجود ندارد .

به ونیز لقب رمانتیک ترین شهر را نیز داده اند.

وِنیز (به ایتالیایی: Venezia) جزیره‌ای در شمال ایتالیا که در خلیجی از تالاب ونتزیا در نزدیکی دریای آدریاتیک قرار گرفته‌است و به صورت جزیره‌های کوچک است. جزیره‌ها به وسیلهٔ کانال‌هایی از هم جدا شده‌اند و تردد در شهر به وسیله قایق صورت می‌گیرد و خودرویی وجود ندارد.

قدمت شهر ونیز، به ۸۰۰ سال پیش از میلاد مسیح بر می گردد. تا قبل از آن با توجه به منابع غنی برای شکار و ماهیگیری افرادی در این منطقه می زیستند اما به طور پراکنده، طبق شواهد تاریخی در زمان قبل از رومیان نیز تمدنی با مشاغلی از قبیل ماهیگیری، تولید نمک و حمل و نقل دریایی در این شهر ایتالیایی زندگی می کردند.

مردم این شهر به زبان ایتالیایی صحبت می کنند .زبان ایتالیایی، مانند اسپانیایی، فرانسوی، رومانی و پرتغالی، زبانی رومی‌تبار است که ریشه در لاتین عامیانه دارد.زبان ایتالیایی ، زبان اول حدود 85 میلیون نفر در سراسر جهان و زبان دوم سه میلیون نفر دیگر است. منابع مختلف کمی متفاوت هستند، اما ایتالیایی به طور تقریبی بیستمین زبانی است که در دنیا استفاده می‌شود.

الفبای ایتالیایی فقط ۲۱ حرف وجود دارد. حروف انگلیسی همانند J ، K، W، X و Y در ایتالیایی وجود ندارند. بنابراین، اگر یکی از این حروف را در نوشته های ایتالیایی مشاهده کردید، باید بدانید که از زبان های دیگر همانند انگلیسی یا اسپانیایی  گرفته است.

آب و هوا ی ونیز گرم و مرطوب میباشد که علت آن هم وجود آب در سطح این شهر است . در زمستان برف می بارد اما نه در آن حد که دردسری ایجاد کند . به طور کلی در تمام طول سال ممکن است باران ببارد، بهترین زمان برای سفر به این شهر بهار و پاییز است زیرا از شرایط هوایی خوبی برخوردار است .

یکی از علت های توریستی بودن ونیز ساختار جالب این شهر میباشد ، دلایل مهم‌ تری مثل بناهای تاریخی ، جشنواره ‌های متنوع و جشنواره‌ های فیلم معتبر این جزیره را به منطقه ‌ای مهم تبدیل کرده است؛ شهر ونیز به‌ صورت امروزی 800 سال بعد از میلاد به وجود آمد ، تالاب ونیز در ۸۰۰ سال بعد از میلاد مسیح کم‌کم به شکل امروزی درآمد و با آمدن رومیان به این منطقه مشاغل رونق بیشتری می‌ گیرد و بندرها ساخته می‌شود ، کیوجا اولین بندر ساخت رومیان در نزدیکی ونیز است.

راه های تردد در ونیزاز طریق قایق در داخل شهر و در خارج از شهر از طریق قطار می باشد .

ونیز چگونه شکل گرفت و چرا شهری روی آب ساخته شده است ؟ 

ونیز در اصل از ۱۱۸ جزیره تشکیل شده که در میان خلیج ونیزی و ابتدای دریای آدریاتیک قرار گرفته‌اند. هر یک از این جزیره‌ها با یک کانال آب از هم جدا شده و با پل‌های مختلفی به هم متصل می‌شوند.

در ونیز ۱۵۰ کانال و ۴۰۰ پل وجود دارد. کانال اصلی و مهم‌ترین کانال شهر ونیز، گرند کانال (Canal Grande) نام دارد که شبیه به حرف S برعکس است و دقیقا از وسط ونیز می‌گذرد.

سه پل از روی این کانال عبور کرده است که هر یک از آن‌ها به خاطر جایگاه و چشم اندازی که دارند در بین گردشگران بسیار محبوب و پرتردد هستند. این پل‌ها، Ponte di Rialto، Ponte dell’Accademia و Ponte degli Scalzi نام دارند.

دوستداران موسیقی با واژه های فورته، کریسندو، آلتو، سوپرانو و تمپو آشنایی دارند. این کلمه های ایتالیایی به استانداردهای موسیقی در سراسر جهان تبدیل شده اند.

چند جاذبه گردشگری ونیز

 

کلیسای سن مارک ( Mark’s Basilica)ونیز شهر رویایی

کلیسای قدیمی شهر ونیز با نام سن مارک در سال ۱۰۹۲ ساخته شده و یکی از مهم‌ترین سازه‌های مذهبی در شمال ایتالیا به شمار می‌رود. این کلیسا در میدان پیاتزا سن مارکو قرار گرفته است و به راحتی از طریق گرند کانال قابل دسترسی خواهد بود.

 

میدان سن مارک (Mark Square)ونیز شهر رویایی

این میدان در سوی دیگر جزیره سن جورجیو ماگیوره قرار گرفته است و مشهورترین میدان شهر ونیز است. اطراف این میدان ساختمان‌های قدیمی و با معماری متنوعی دیده می‌شود که قدم زدن در میدان را لذتبخش می‌سازند.

 

پل افسوس ها (Bridge of Sighs)ونیز شهر رویایی

«پل افسوس‌ها» یکی از پرطرفدارترین نقاط دیدنی در ونیز است که بر روی رودخانه «ریو دی پالاتزو» (Rio di Palazzo) قرار گرفته است. این پل تاریخی از عاشقانه‌ها و تراژدی‌های زیادی حکایت می‌کند. پل سرپوشیده و سفیدرنگ افسوس‌ها علاوه بر این که جلوه‌گر تاریخ و معماری ونیز است، جایگاه ویژه‌ای نیز در افسانه‌های عاشقانه این شهر دارد.

مورانو (Murano)ونیز شهر رویایی

تنها با سوار شدن بر گوندولاهای سنتی و کشتی‌های تفریحی و عبور از تالاب به سمت «مورانو» که منزل شیشه‌گران معروف ونیزی است، لذت سفر به ونیزتان تکمیل خواهد شد. دو سمت این کانال پر از ویترین‌ها و استودیوهای شیشه‌گری است و در آن‌ها همه چیز، از بدلیجات وارداتی و ارزان‌قیمت گرفته تا آثار هنری گران‌قیمت، می‌توانید پیدا کنید.

 

پنجمین زبان محبوب دنیا برای یادگیری زبان ایتالیایی است .

پس از زبان های (به ترتیب) انگلیسی، اسپانیایی، فرانسوی و آلمانی، زبان ایتالیایی پنجمین زبان محبوب مردم جهان برای یادگیری است. در کشور آمریکا نیز رتبه چهارم را دارد.

با آلپیدا به راحتی میتوانید یادگیری این زبان زیبا را شروع کنید و لذت سفر در کشوری پر از جادبه و هیجان و شهر رویایی ونیز را دوچندان کنید .

دیدگاه ها بسته شده اند.