انواع توریست

معرفی انواع مختلف توریست

وقتی کلمه‌ی سفر به گوش ما می‌خورد، قاعدتا خاطرات خوبی را به یاد می‌آوریم. خاطرات خوبی از سفر به شهرها و کشورهای متفاوت در کنار کسانی که دوستشان داریم. زمانی که به هر دلیلی برای مسافرتی کوتاه مدت از شهر خود خارج و به شهر و یا کشوری دیگر می‌رویم، به عنوان توریست شناخته می‌شویم.

 

معرفی انواع مختلف Tourist

دلایل مختلفی برای سفر وجود دارد. این دلایل باعث می‌شوند که افرادی که سفر می‌کنند به عنوان یک توریست خاص شناخته شوند. با هم انواع توریست را بررسی می‌کنیم:

 

توریست‌ های ماجراجو:

بیشتر افراد عاشق طبیعت و بودن در طبیعت‌های بکر و جذاب هستند. پیاده روی، کوهنوردی و یا دوچرخه سواری در طبیعت، بی شک لذتی توصیف ناپذیر برای بسیار از افراد دارد. ایده‌ی سفر به دور دنیا با یک ون برای بسیاری از افراد جالب‌تر از اقامت در یک هتل لوکس 5 ستاره به مدت یک هفته است. برای اینگونه مسافرت، برای رسیدن به مقصد ایده آل، تنها با هواپیما و در یک مسیر کافی نیست. بیابان روح شما را تقویت می‌کند. جنگل شما به هیجان می‌اورد. دریا به شما آرامش می‌دهد. سفر باید هیجان انگیز باشد تا شما از آن سفر راضی باشید.

 

توریست های لوکس:

اینگونه افراد عاشق بلیط هواپیمای درجه‌ی یک، رزرو هتل‌های پنج ستاره و اقامت در شهرهای گران قیمت هستند. و البته پول گزافی هم برای رسیدن به این هدف پرداخت می‌کنند. آن‌ه هرگز نمی‌توانند در هتلی اقامت کنند که حداقل زیر 4 ستاره باشد. هتل باید در مرکزی‌ترین نقطه‌ی شهر باشد و یا حتی در بهترین نقطه‌ی شهر. این توریست ها بهترین غذاها را مصرف می‌کنند. ترجیح این افراد خرید از فروشگاه‌های برند آن منطقه است. آن‌ها باید چمدان‌های اضافه بخرند تا بتوانند همه‌ی خریدهای خود را در آن‌ها جا بدهند و پس از مدت زمانی کوتاه به خانه بازگردند.

 

توریست های کسب و کار:

توریست هایی که برای کاری به مسافرت می‌روند که مرتبط با کارشان است به عنوانتوریست های کسب و کار شناخته می‌شوند. صنعت توریستی کسب و کار قسمتی از دنیای کسب و کار محسوب می‌شود. در تمام طول سفر، مسافران در این سفر در حال کار کردن هستند و بایت این کار پول دریافت می‌کنند. اکثر شهرها دارای سالن‌های کنفرانس خوب و مجهزی به منظور برگزاری این جلسات کاری هستند و نیاز گردشگران کسب و کار را برآورده می‌کنند. یک مثال مناسب برای توریست های کسب و کار، فروشندگان هستند که به منظور فروش محصولاتشان به شهرها و کشورهای مختلف سفر می‌کنند تا محصول را نمایش داده و کسب و کار خود را گسترش دهند.

 

گردشگران پزشکی و سلامت:

هدف اصلی از این نوع سفر و این نوع توریست ها بهبود سلامتی فردیست که درمانش در خانه و شهر خود امکان پذیر نبوده است. بعضی از این نوع توریست ها، خدمات درمانی را در شهرها و یا کشورهای دیگر یافته و یا اینکه این خدمات در شهرشان با هزینه‌ی گزافی ارائه می‌شود. در این میان برخی کشورها نیز برای جذب توریست و افزایش رونق اقتصادی کشورشان، خدمات خوبی را ارائه می‌دهند. آن‌ها تیم پزشکی متشکل از بهترین پزشکان کشورشان را گردآوری کرده و برای ارائه‌ی خدمات با هزینه‌های مناسب، تبلیغات بسیاری در جهت جذب توریست انجام می‌دهند. از جمله این خدمات می‌توان به لیپوساکشن، جراحی‌های زیبایی، عمل بینی، کاشت مو و بسیاری دیگر اشاره کرد. گردشگران پزشکی همچنین می‌توانند از جنبه‌هایی از گردشگری تفریحی بهره ببرند که در کنار درمان، از مناطق تفریحی منطقه در صورت امکان بهره برده و روند بهبود سرعت یابد.

 

توریست های ورزشی:

این نوع توریست ها برای شرکت کردن در مسابقات ورزشی به عنوان ورزشکار و یا تماشا کردن مسابقه به عنوان تماشاگر شرکت می‌کنند. از جمله این مسابقات که طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارند و افراد را تحت عنوان توریست ورزشی وادار به مسافرت می‌کنند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: جام جهانی فوتبال که از پر مخاطب‌ترین ورزش‌ها محسوب می‌شود، مسابقات جهانی تنیس، مسابقات جهانی والیبال و … . اگر دلیل اولیه‌ی فردی، شرکت در مسابقات ورزشی باشد، همین باعث می‌شود که از او به عنوان توریست ورزشی نام برده شود.

 

توریست های تفریحی:

برای این دسته از افراد، سفر، تفریح و سرگرمی، استراحت و تمدد اعصاب و هر چیزی آن‌ها می‌خواهد این سفر باشد، است. این دسته از توریست ها قصدشان باز ساختن روح و قدرتشان با استراحت کردن در طول سفر و دور شدن از زندگی روتین هر روزشان است. از خصوصیات سفرهای تفریحی، اقامت در هتل‌های خوب و یا استراحتگاه‌های مناسب با قیمت‌های مناسب است. استراحت کردن در کنار ساحل یا در یک اتاق یا یک تور تفریحی و تجربه‌ی جاذبه‌های توریستی محلی از دیگر خصوصیات این نوع گردشگری هستند.

 

انواع توریست

انواع توریست و مسافر را همراه با توضیحات زبان انگلیسی در این تصویر آورده ایم.

 

توریست های پاداشی:

این دسته از توریست ها افرادی هستند که از جانب شرکت و یا کارخانه‌ای که در آن کار می‌کنند، به عنوان پاداش پکیج مسافرتی دریافت کرده و برای استراحت پس از مدتی طولانی وکار زیاد به سفر می‌روند. این سفر توسط شرکت هماهنگ شده، محل اقامت و دیگر شرایط سفر نیز هماهنگ شده است. این نوع توریست ها پس از بازگشت، انرژی بیشتری صرف کار، همکاری با همکاران و کار گروهی می‌کنند.

 

توریست های مذهبی:

توریست های مذهبی افرادی هستند که به دلیل اعتقاد و علاقه به مذهبی خاص، برای آشنایی با آن مذهب و دین و یا دیگر ادیان به نقاط مختلف مذهبی سفر می‌کنند. از جمله مهمترین این سفرها، سفر حج در مکه، اورشلیم در اسرائیل، واراناسی در هند و واتیکان در رم هستند. در مراسم عید پاک، مراسم مذهبی زیارت مسیحیت در شهر زیون واقع در آمریکا گرد هم می‌آیند. برای مثال، کاتولیک‌ها در زمانی خاص به هالی لند میروند تا گام در مسیرهایی بکذارند که مسیح عبور کرده است. به طور خلاصه هر توریستی که به یک دلیل مذهبی سفر می‌کند، توریست مذهبی به شمار می‌آید.

 

گردشگران فرهنگی:

این دسته توریست ها سفر می‌کنند تا با فرهنگ‌های مختلف از شهرها و کشورهای مختلف آشنا شوند. آن‌ها مناطق برجسته‌ی یک شهر و یا یک کشور خاص را ملاقات می‌کنند و یا حتی ممکن است فقط بر روی یک نقطه تمرکز کنند. حتی ممکن است در فستیوال‌ها و مراسم خاص آن شهر و یا کشور به منظور بیشتر آشنا شدن با مردم آن منطقه، عقاید و باورهایشان شرکت کنند.

 

عکاسان خبرنگار:

این دسته افراد دنیا را از طریق دریچه‌ی دوربین خود می‌بینند. از هرآنچه که سر راه آن‌ها قرار میگیرد عکس می‌گیرند. آن‌ها حتی زمانی که در مسافرات هستند نیز همه چیز را مستند می‌کنند و همه چیز را به خاطر می‌سپارند. مناظر زیبا؟ کلیک. یک وعده‌ی غذایی فوق العاده؟ کلیک. نقاشی روی دیوار؟ کلیک. یک برگ درخت در پیاده رو؟ کلیک. این افراد هر لحظه را ثبت می‌کنند و عکس‌هایی فوق العاده خلق می‌شود.

 

توریستانی با روح آزاد:

این توریست ها ترجیح می‌دهند به جای یک چمدان با یک کوله پشتی سفر کنند و به جایی بروند که حس و حالشان در آن لحظه آن‌ها را می‌برد. اکثر این افراد اغلب به سفرهای عجولانه و بدون برنامه ریزی قبلی می‌روند. یک پرواز یک طرفه رزرو می‌کنند و به سمت مقصدی پر از هیجان پرواز می‌کنند. حتما لازم نیست این نوع سفر به تنهایی اتفاق بیفتد. این نوع توریست‌ها گاهی اوقات دوستانشان را نیز با خود همراه می‌کنند. آن‌ها از لحظه لحظه‌ی سفر خود لذت می‌برند و طبیعت را با روح خود لمس می‌کنند و نیز انرژی بسیاری برای بازگشت خود ذخیره می‌کنند.

شکموها:

این دسته افراد همه چیز در همه جا می‌خورند. امتحان کردن دستپخت‌های مختلف محلی بخش عمده‌ای از تجربه‌ی سفر این افراد است. اگر مردم یک منطقه غذا را با دو تکه چوب بخورند، آن‌ها هم سعی می‌کنید مانند آن‌ها رفتار کنند. اگر مردم  غذا را در یک تکه برگ بخورند، آن‌ها نیز چنین می‌کنند. اینچنین رفتاری برای این توریست‌ها لذت بخش است. این افراد ترجیح می‌دهند که غذایی که می‌خورند متفاوت با چیزی باشد که در خانه می‌خورند. در حقیقت این سفر برای آن‌ها نوعی بازی محسوب می‌شود. آن‌ها حاضرند غذاهایی را امتحان کنند که اغلب مردم از خوردنشان امتناع می‌کنند. مانند خرگوش، اسب، لاکپشت و حتی رطیل.

 

سفر مقوله‌ی جذابیست که غالب افراد به آن علاقه داشته و هر کدام به نحوی همیشه زمانی در طول مشغله‌ها و دغدغه‌های زندگی خالی می‌کنند تا با خانواده و یا دوستان به سفر بروند. قطعا تا زمانی که در کشور خود سفر می‌کنید با مشکل مکالمه مواجه نخواهید شد. مشکل از جایی شروع می‌شود که شما به کشوری بروید که با زبان آن کشور آشنایی نداشته و بخواهید با مردمش مکالمه برقرار کنید. زبان انگلیسی به عنوان یک زبان بین المللی در اکثریت سفرها به کمک شما خواهد آمد مگر اینکه به نقطه‌ای دور افتاده در آفریقا سفر کنید و حتی با انگلیسی هم قادر به برقراری ارتباط با بومیان آن محل نباشید.

 

موسسه زبان های خارجی آلپیدا در راستای افزایش مهارت مکالمه با کادری مجرب در زمینه‌ی تدریس خصوصی زبان انگلیسی ، زبان فرانسه، زبان آلمانی، زبان ایتالیایی، زبان روسی، زبان کره‌ای، زبان عربی و دیگر زبان‌ها به شما کمک خواهد کرد. با ما همراه باشید.

 

21 Fascinating Types Of Tourists Around The World | tourismteacher

دیدگاه ها بسته شده اند.