آموزش خصوصی مکالمه زبان های خارجی

چرا آموزش خصوصی مکالمه زبان ؟

در این مطلب به صورت کامل درباره آموزش خصوصی مکالمه زبان توضیحاتی آورده شده است.

مکالمه یکی از چهار مهارت اصلی در زمینه یادگیری زبان است. مکالمه یک مهارت تعاملی بین دو نفر یا بیشتر است. بدون داشتن مهارت مکالمه صحیح، می‌توان گفت که یادگیری به طور کامل انجام نشده است. تصور کنید که بنابر شرایطی برای مدت کوتاهی مجبور به مسافرت به خارج از کشور شده‌اید.

قرار است آنجا چگونه مکالمه داشته باشید؟ زمان کافی برای شرکت در کلاس‌های مکالمه در آموزشگاه‌ها را ندارید؟ شرکت کردن در کلاس به همراه زبان‌آموزان دیگر، باب میل شما نیست؟ ما برای شما پیشنهاد ویژه‌ای داریم! شرکت کردن در کلاس‌های آموزش خصوصی مکالمه زبان تحت نظر مدرسین مجرب!

 

آموزش خصوصی مکالمه زبان برای افرادی مناسب است که زمان کافی برای شرکت کردن در کلاس‌های آموزشگاهی را ندارند و ترجیح می‌دهند در کوتاه‌ترین زمان، بیشترین مطلب را یاد بگیرند. در اینجا به چند مورد از فواید آموزش خصوصی مکالمه اشاره می‌کنیم. زیرا که آموزش خصوصی بالاترین بازدهی را دارد. همچنین تاثیرات مثبت بسیار زیادی بر روی سطح دانش زبان‌آموز دارد.

 

در تمام آموزشگاه‌ها، در ابتدا از متقاضیان یک آزمون تعیین سطح گرفته میشود تا مشخص شود سطح دانش آن‌ها بر چه اساس است. ولی نمیتوان گفت که این آزمون کاملا درست است زیرا که شرایط بسیاری می‌تواند بر روی نتیجه تاثیر بگذارد و آن را دستخوش تغییر کند. در حات کلی کلاس مکالمه کمی تعریف نشده است!

قرار است چه مباحثی در یک کلاس مکالمه پوشش داده شود؟ قرار است چه مطالبی را در چنین کلاسی آموخت؟ همیشه مکالمه به زبان دیگر، کمی سخت است. در برخی موارد نیز بسیاری از افراد خجالت می‌کشند به زبان دیگری در جمع صحبت کنند و از اعتماد به نفس پایینی برخوردار هستند. به عنوان مزایای آموزش خصوصی مکالمه زبان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

در آموزش خصوصی مکالمه زبان برای افراد مختلف، بر اساس نیاز زبان‌آموز تدریس می‌شود

در چنین سیستمی، مدرس در ابتدا سطح سواد زبان‌آموز را می‌سنجد. بر اساس آن تصمیم می‌گیرد که بر اساس نیازهای او، چه منابعی برای تدریس لازم است. سپس، برنامه‌ای که بتواند در آن، تمامی مواردی که نیاز است، از قبیل نحوه تلفظ، نوبت گیری در مکالمه و غیره را تنظیم می‌کند.

این برنامه‌ریزی منحصرا برای یک زبان‌آموز خاص تنظیم می‌شود زیرا که نیاز هر فرد با فرد دیگری متفاوت است. ممکن است شخصی لهجه را به خوبی یاد بگیرد و بیان کند، ولی فرد دیگری نیاز به کار کردن و تمرین بیشتر و حتی راهنمایی بیشتری داشته باشد. ممکن است فردی به راحتی و بسیار روان کلمات را ادا کند.

در حالی که برخی دیگر نیاز به آموزش بیشتری برای بالا بردن مهارتشان داشته باشند. بنابراین چنین مهارتی را در یک سیستم آموزش خصوصی بهتر می‌توان دنبال کرد تا در یک کلاس آموزشی با زمان محدود و تعداد زیادی از زبان‌آموزان.

 

تمرکز منحصرا بر روی مکالمه، همچنین روان و صحیح صحبت کردن است.

مزیت آموزش خصوصی مکالمه این است که تمرکز مدرس و زبان‌آموز منحصرا بر روی مکالمه و تمامی مسائل پیرامون آن است. این یک روش بسیار عالی برای پیشرفت در مکالمه است. زمان کافی در چنین کلاسی که مختص به یک نفر است باعث می‌شود تمرین و تکرار به حد کافی صورت بگیرد و تمامی اشکالات بر‌طرف شود.

هر ساختار اشتباهی در جملات تصحیح می‌شود و همین کمک بزرگی به زبان‌آموز خواهد بود. همین تمرین و تکرارهایی که صورت می‌گیرد، باعث افزایش مهارت مکالمه در زبان‌آموز می‌شود.

 

دایره واژگانی زبان‌آموز افزایش می‌یابد

در چنینی سیستمی، از آنجا که تمرکز زبان‌آموز بالا بوده و علاقه به یادگیری در او بسیار زیاد است، از میان موضوعاتی که برای مکالمه پیشنهاد می‌شود، واژگان مفید زیادی توسط مدرس ارائه می‌شود که باعث افزایش دایره واژگانی زبان‌آموز می‌شود.

به علت تمرکز بالا، این واژگان در حافظه‌ی زبان‌آموز می‌نشینند و او به راحتی در زمان‌های دیگری می‌تواند از آن‌ها بهره ببرد. البته این هنر مدرس است که چه واژگانی به کار ببرد و چگونه کلاس را به نحوی جذاب و گیرا برای فراگیر قرار بدهد که بالاترین بازدهی را دریافت کند.

 

آموزش خصوصی مکالمه زبان

آموزش خصوصی مکالمه زبان

 

انتخاب موضوع بر اساس خواسته زبان‌آموز صورت می‌گیرد

در آموزش خصوصی مکالمه زبان ، بر خلاف آموزشگاه‌ها که مجبورند یک برنامه خاص آموزشی را دنبال کنند، موضوعات را مدرس بر اساس خواسته و نیاز زبان‌آموز تعیین می‌کند. موضوعات ارائه شده در کلاس دقیقا بر اساس سطح دانش و علاقه فراگیر است.

بنابراین، زمانی که موضوع بر اساس علاقه زبان‌آموز تعیین می‌شود، میزان یادگیری نیز بالاتر می‌رود. ولی در کلاسی با چند فراگیر، مباحث باب میل همه نخواهد بود. ممکن است یک فراگیر به موضوع علاقه نشان دهد ولی فراگیر دیگری با این موضوع حوصله‌اش سر رفته و تمرکزش در کلاس را از دست بدهد.

 

آموزش خصوصی مکالمه زبان باعث افزایش اعتماد به نفس زبان‌آموزان می‌شود

برخی افراد هستند که به دلایل مختلف در جمع صحبت کردن برای آن‌ها کمی دشوار است. آن‌ها اعتماد به نفس پایینی دارند، به خصوص زمانی که صحبت از مکالمه به زبان دیگری در میان باشد. این افراد ممکن است اطلاعات کمی در کلاس‌های جمعی یاد بگیرند، ولی آن‌ها بازدهی بالایی نخواهند داشت.

در طول کلاس آن‌ها با خود درگیر هستند و همین باعث می‌شود تا سطح یادگیری آن‌ها پایین بیاید. در آموزش خصوصی مکالمه زبان این مشکلات به حداقل می‌رسد. زیرا که به دلیل کم بودن جمعیت، زبان‌آموز احساس راحتی بیشتری دارد و در نتیجه به خوبی بر روی مباحث تمرکز می‌کند و به خوبی یاد می‌گیرد. بنابراین زمانی که به مرور سطح دانشش بالا می‌رود، بدون شک اعتماد به نفس او نیز بالا خواهد رفت.

 

سرعت یادگیری بالاتر است

از آنجا که تعداد زبان‌‌آموز بسیار کم است و زمان به طور اختصاصی در اختیار یک نفر است، تدریس برای یک نفر صورت می‌گیرد. در یک کلاس با چند زبان‌آموز، زمان کلاس علاوه بر تدریس، به منظور رفع ابهامات و اشکالات همه‌ آن‌ها صرف می‌شود.

ولی در آموزش خصوصی مکالمه زبان ، تمام زمان در اختیار یک نفر است. شاید در چند جلسه اول یادگیری کمی کند پیش برود ولی پس از آن سرعت یادگیری بالا می‌رود. مدرس با توانایی‌های زبان‌آموز آشنایی پیدا می‌کند و بر اساس آنان برنامه تدریس را پیش می‌برد. زبان‌آموز نیز با نحوه تدریس آشنایی پیدا می‌کند و فرآیند یادگیری او افزایش خواهد یافت.

 

زمان بیشتری برای رفع اشکالات وجود خواهد داشت

در آموزش خصوصی مکالمه زبان به صرف خصوصی بودن کلاس، تمام وقت از آن یک نفر است. تمرکز مدرس بر روی یک فرد است و هرگونه اشکالی را می‌تواند برطرف کند. در یک کلاس پرجمعیت ممکن است مدرس خسته شود و برخی اشکالات را متوجه نشود. ولی در چنین سیستمی، مدرس با حواس جمع به تمامی جملاتی که زبان‌آموز تولید می‌کند، دقت می‌کند و کوچکترین اشکال تولید شده را نیز برطرف خواهد کرد.

 

مکالمات هدفمندتر خواهد بود

از آنجا که کلاس خصوصی است، بنابراین مباحث نیز بیشتر حول مسائلی است که زبان‌آموز علاقه دارد. به طور کلی، یادگیری باید با علاقه همراه باشد. در غیر این صورت یادگیری یک حالت اجباری به خود گرفته و به خوبی نتیجه نخواهد داد. مدرس مباحث مورد علاقه زبان‌آموز را انتخاب می‌کند و زبان‌آموز نیز در امر آموزش با او به خوبی همراهی و همکاری خواهد نمود.

 

آموزش از طریق روش‌های متنوع و ابزارهای آموزشی جالب خواهد بود

در چنین سیستمی، مدرس تمام سعی خود را می‌کند تا از تمامی ابزار و روش‌های موجود بهره گرفته تا مطالب را به بهترین شکل به زبان‌آموز بیاموزد. مدرس می‌تواند از فراگیر درخواست کند نا اگر مایل است، از خاطراتش برای او بگوید.

از علاقه‌هایش تعریف کند. از وسایلی که دوست دارد صحبت کند. همه این‌ها روش‌هایی هستند که در یک محیط دوستانه، مدرس زبان‌آموز را تشویق به یادگیری می‌کند. با او همراهی می‌کند و او را وادار به صحبت می‌کند.

 

کلام آخر درباره آموزش خصوصی مکالمه زبان

آلپیدا یک موسسه در زمینه آموزش خصوصی زبان های خارجی در خدمت شما دوست‌داران یادگیری زبان‌های خارجی بوده و با کادری مجرب شما را از شروع تا پایان یادگیری همراهی خواهد کرد. با ما در تماس باشید.

Benefits of Chat-based Tutoring | Linkedin

دیدگاه ها بسته شده اند.