شهر لایپزیگ

10 کاری که باید در شهر لایپزیگ انجام دهید

در شهر لایپزیگ چه باید کرد؟

شهر لایپزیگ مملو از حالات آرام، تاریخ موسیقی کلاسیک، هنر خیابانی عالی، تاریخ کمونیستی و فضاهای سبز است. افزایش اجاره بها برلین، لایپزیگ را به انتخابی جذاب برای هنرمندانی تبدیل کرده است که به دنبال مکانی مقرون به صرفه و در عین حال خنک برای زندگی هستند. دوستانه و سرگرم کننده، لایپزیگ همیشه ارزش دیدن دارد.

در این مقاله ده کاری وجود دارد که باید در شهر لایپزیگ انجام دهید، چه با خانواده خود به آنجا بروید یا یک سفر یک روزه با دوستان:

 1. در حلقه سبز داخلی دوچرخه سواری کنید
 2. یک قایق رانی در کانال کارل هاینه را تجربه کنید
 3. پیاده روی در راه باخ
 4. از طیف سبک های معماری لذت ببرید
 5. گشت زنی در پاساژ Mädlerpassage
 6. اجراهای معروف اپرا لایپزیگ را تماشا کنید
 7. از خانه مندلسون دیدن کنید
 8. یک تور هنری خیابانی در لایپزیگ انجام دهید
 9. از موزه Runde Ecke دیدن کنید
 10. یک تور صوتی در لایپزیگ کمونیستی داشته باشید

 

شهر لایپزیگ المان

تدریس خصوصی زبان آلمانی 

 • در حلقه سبز داخلی دوچرخه سواری کنید

اگرچه این مسیر دیگر به طور رسمی علامت گذاری نشده است، اما همچنان می توانید NextBike کرایه کنید و تمام یا بخشی از مسیر 68 کیلومتری را در اطراف محدوده شهر ئوچرخه سواری کنید. در Leipziger Neuseenland استراحت کنید و از نسیم خنک دریاچه ها لذت ببرید.

 • یک قایق رانی در کانال کارل هاینه را تجربه کنید

در حین پارو زدن از محله های زیبا در امتداد کانال Karl-Heine لذت ببرید، زیرا این کانال منظره زیبایی به پارک و دریاچه های Leipziger Neuseenland به شما می دهند. اگر پارو زدن برای شما سخت به نظر می رسد، همیشه می توانید به جای آن از یک تور قایق استفاده کنید تا بتوانید کاملاً استراحت کنید و از مناظر لذت ببرید. اگر فقط یک روز در شهر لایپزیگ دارید، این یک راه عالی برای دیدن بیشتر مناظر زیبای لایپزیگ است.

 • پیاده روی در راه باخ

شهر لایپزیگ جایی است که یوهان سباستین باخ بیشتر عمر کاری خود را در آن گذرانده است و یکی از مهمترین کارهایی که باید در شهر انجام داد این است که راه او را دنبال کنید. از کلیسای سنت توماس دیدن کنید و تصور کنید باخ در حال سرزنش گروه کر است، زیرا او از سال 1723 تا زمان مرگش در سال 1750 در مدرسه موسیقی آنجا تدریس می کرد. او همچنین موسیقی کلیساهای دیگر شهر مانند کلیسای سنت نیکلاس را فراهم کرد. می‌توانید از موزه باخ دیدن کنید، که در یکی از قدیمی‌ترین ساختمان‌های لایپزیگ قرار دارد.

 • از طیف سبک های معماری لذت ببرید

لایپزیگ یک مطالعه در تضادهای معماری است. Altes Rathaus، تالار شهر قدیمی، از قرن پانزدهم در مراحل بازسازی و بزرگ‌تر شده است و پس از جنگ جهانی دوم به طور گسترده بازسازی شده است. در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم یک پیشرفت ساختمان سازی وجود داشت که در نتیجه نماهای زیبای آرت نوو و پاساژهای خرید ایجاد شد. بلوک‌های آپارتمانی غول‌پیکر Plattenbau نیز به شیوه‌ی خاص خود منظره‌ای هستند که باید تماشا کنید. می‌توانید نقشه‌ای را با جزئیات تمام جواهرات معماری و مکان یافتن آنها از دفتر اطلاعات گردشگری خریداری کنید.

 • گشت زنی در پاساژ Mädlerpassage

شناخته شده ترین پاساژ خرید سرپوشیده شهر لایپزیگ، Mädlerpassage فوق العاده زیبا است. این گذرگاه چهار طبقه که در سال‌های 1912-1914 ساخته شده است، به‌سبک آرت‌نوو باشکوه، مغازه‌ها و کافه‌های سطح بالاتری را در خود جای داده است.

شهر لایپزیگ المان

آموزش خصوصی زبان آلمانی

 • اجراهای معروف اپرا لایپزیگ را تماشا کنید

اپرا لایپزیگ ، سومین خانه اپرای قدیمی اروپا است که در سال 1693 افتتاح شد. اپرنهاوس فعلی یک شگفتی معماری دهه 1950 است و در آن زمان تنها خانه اپرای جدیدی بود که در جمهوری آلمان افتتاح شد.

 • از خانه مندلسون دیدن کنید

اگر موسیقی کلاسیک را کمی عاشقانه تر از باخ دوست دارید، لایپزیگ برای شما پیشنهاد عالی دارد. خانه سابق فلیکس مندلسون مرکز موزه مندلسون را تشکیل می دهد، جایی که می توانید همه چیز را در مورد فلیکس و خواهر با استعدادش فانی بیاموزید و موسیقی زیبای آنها را بشنوید.

 • یک تور هنری خیابانی در لایپزیگ انجام دهید

یکی از غیرمعمول‌ترین کارهایی که باید در شهر لایپزیگ انجام دهید، دیدن آثار هنری خیابانی است. در گوشه و کنار دیگر لایپزیگ، آثار خارق‌العاده‌ای از هنر خیابانی وجود دارد که برخی رسماً تأیید شده‌اند و برخی دیگر نه. شما فقط می توانید قدم بزنید و هر قطعه شگفت انگیزی را که می بینید تماشا کنید، یا در یک تور پیاده روی خیابان لایپزیک شرکت کنید. این به زبان آلمانی است، اما به آن به عنوان یک کلاس خصوصی زبان آلمان و همچنین یک فعالیت توریستی فکر کنید!

 • از موزه Runde Ecke دیدن کنید

این موزه جذاب خود را به عنوان موزه یادبود Runde Ecke  معرفی می‌کند. این موزه هنوز توسط کمیته شهروندان لایپزیگ اداره می شود که در انقلاب صلح آمیز سال 1989 متولد شد، این موزه در مقر منطقه ای سابق استاسی واقع شده است. این موزه تقریباً یک سال پس از اتحاد مجدد آلمان افتتاح شد و هدف آن حفظ فضای اصلی دفاتر استاسی و آموزش بازدیدکنندگان در مورد روش هایی است که توسط استاسی در کار خود استفاده می شود.

 • یک تور صوتی در لایپزیگ کمونیستی داشته باشید

اگر از لایپزیگ دوران GDR سیر نمی‌شوید، تور صوتی با قابلیت GPS در مسیر گذشته کمونیستی لایپزیگ را دانلود کنید. این تور که توسط نویسنده‌ای نوشته و روایت می‌شود که در دوره جمهوری دموکراتیک آلمان در لایپزیک تحصیل کرده است، این تور شما را به یک ساعت پیاده‌روی در اطراف لایپزیگ می‌برد، و توصیف می‌کند که در دهه 1980 چگونه بوده است، از جمله بسیاری از مکان‌های دیدنی دوران کمونیست.

دیدگاه ها بسته شده اند.