کلمه اسپانیایی آلپیدا

10 کلمه اسپانیایی با معانی متعدد

یادگیری کلمات اسپانیایی با تلفظ یکسان و معنی متفاوت

اگر در حال یادگیری زبان اسپانیایی هستید، حتما به این موضوع برخورده اید که گاهی یک کلمه اسپانیایی، معانی متفاوتی در جمله به خود می گیرد. به دلیل این که در کشورهای اسپانیایی زبان، لهجه های متفاوتی وجود دارد، توصیف برخی چیزها به شکل متفاوتی صورت می گیرد. به همین جهت این امکان وجود دارد که در چند منطقه اسپانیایی زبان، یک کلمه دارای معانی متفاوتی باشد.

در صورتی که قصد دارید زبان اسپانیایی را به خوبی یاد بگیرید و مکالمات خود را به زبان اسپانیایی تقویت کنید، باید با کلماتی که تلفظ یکسان و معانی متفاوتی دارند آشنا باشید. این آشنایی به شما کمک می کند که در موقعیت های مختلف مرتکب اشتباه و خجالت زدگی نشوید. با توجه به اهمیت این کلمات در مکالمات، در این مطلب تعدادی از کلمات اسپانیایی به همراه معانی مختلف آن ها را و بیان نموده و مورد بررسی قرار خواهیم داد.

تدریس خصوصی زبان اسپانیایی : همین حالا ثبت نام کنید.

کلمه اسپانیایی Torta

Torta یک کلمه اسپانیایی است که اگر آن را در رستورانی سفارش دهید، بسته به کشوری که در آن قرار دارید ممکن است چیز متفاوتی برای شما سرو شود. به عنوان مثال اگر در رستورانی در کشور اسپانیا Torta را سفارش دهید، احتمالاً یک کیک شبیه کیک تولد برای شما سرو می شود. البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که این کلمه در توصیف سیلی که به صورت کسی نواخته می شود نیز به کار می رود. در برخی از نقاط اسپانیا نیز Torta نوعی نان گرد است که خمیر آن با استفاده از مخمر تهیه می شود. اما در مکزیک شرایط کاملاً متفاوت است به طوری که اگر در مکزیک Torta را سفارش دهید برای شما یک رول ساندویچ سرو می شود که شامل سبزیجات، ژامبون، تخم مرغ و آووکادو است در برخی موارد نیز این ساندویچ با یک فیله گوشت تزیین می گردد.

 این کلمه اسپانیایی در فیلیپین نیز به طور دیگری معنی می شود. در کشور فیلیپین با سفارش دادن Torta یک املت تخم مرغ یا بادمجان که حاوی گوشت چرخ کرده پیاز و سیب زمینی می باشد، در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

کلمه اسپانیایی موسسه آلپیدا

واژه اسپانیایی Chucha

واژه اسپانیایی Chucha در کشور کلمبیا برای بوی بدی که از زیر بغل متصاعد می شود، مورد استفاده قرار می گیرد. اما در کشور امریکای لاتین برای بیان این که چیزی دور است استفاده می شود. عبارت Chucha در کشور شیلی نیز نوعی توهین محسوب می شود.

 

بیشتر بخوانید >> 9 راه برای گفتن “باحال” در اسپانیایی

 

کلمه اسپانیایی Fresa

کلمه اسپانیایی Fresa در اغلب کشورهای اسپانیا به میوه توت فرنگی اطلاق می شود. در کشور آرژانتین توت فرنگی با کلمه frutilla شناخته می شود. اما در مکزیک معنی این کلمه کاملاً متفاوت است. کلمه Fresa در مکزیک، برای توصیف فردی سطحی و متکبر مورد استفاده قرار می گیرد.

واژه Banqueta

کلمه اسپانیایی Banqueta در مکزیک و گواتمالا به معنی پیاده رو است. در حالی که در اکثر کشورها این کلمه برای نیمکت به کار برده می شود و پیاده رو با کلمه acera  شناخته می شود.

کلمه اسپانیایی Coche

در کشور اسپانیا زمانی که شما کلمه Coche را مورد استفاده قرار می دهید، مردم متوجه می شوند که شما در حال توصیف یک اتومبیل هستید. در کشور گواتمالا کلمه اسپانیایی Coche معنی متفاوتی دارد. در واقع این کلمه یک اصطلاح عامیانه برای خوک است. در کشور شیلی نیز این کلمه برای توصیف کالسکه کودک به کار می رود. همان طور که می دانید، در سراسر جهان کلمات متعددی هستند که معنی ماشین یا اتومبیل دارند. در کشورهای اسپانیایی زبان نیز کلمات متعددی برای اتومبیل وجود دارد. به عنوان مثال در مکزیک به اتومبیل Coche یا carro گفته می شود. در کشورهای کلمبیا و ونزوئلا نیز استفاده از carro برای اتومبیل ارجحیت دارد. اما در کشورهای شیلی، اروگوئه و پرو مردم ترجیح می دهند که برای اتومبیل کلمه auto را مورد استفاده قرار دهند.

کلمه اسپانیایی آموزش آلپیدا

 

واژه Chucho

منظور از کلمه اسپانیایی Chucho چیست؟ در بسیاری از کشورهای اسپانیایی زبان کلمه Chucho را برای سگ مورد استفاده قرار می دهند. البته این کلمه معنی لرز نیز می دهد. با این حال در آمریکای مرکزی کلمه Chucho به معنی خسیس می باشد. همچنین می توان از این کلمه برای توصیف یک فرد کلاهبردار و غیر قابل اعتماد نیز استفاده نمود. در امریکای لاتین این کلمه یک واژه عامیانه به معنی مفصل می باشد. در کشور آرژانتین کلمه Chucho معنی سرما می دهد. اما در کشور شیلی به معنی زندان بوده و در مکزیک فردی باهوش و ماهر را توصیف می کند. در نهایت کلمه Chucho لقبی است که اغلب به افرادی که با نام Jesus یا عیسی شناخته می شوند، نسبت داده می شود.

بیشتر بخوانید >> صفات پرکاربرد در زبان انگلیسی

 

 کلمه اسپانیایی Guagua

Guagua یک اصطلاح عامیانه است که به معنی کودک می باشد. البته در زبان اسپانیایی استاندارد کودک با اصطلاح bebé تعریف می شود. اما در دریای کارائیب، جزایر قناری و کشور اسپانیا به اتوبوس هایی که دارای مسیر حرکت ثابتی می باشند، اصطلاحاً Guagua گفته می شود.

موسسه آموزش زبان آلپیدا : برترین موسسه تدریس خصوصی زبان در ایران

واژه Rato

کلمه اسپانیایی Rato به معنی “در حالیکه” می باشد. البته این واژه می تواند به یک مدت زمان نامشخص نیز اشاره داشته باشد. با این حال این اصطلاح واژه ای است که در کشورهای مختلف، دارای معانی متفاوتی است. اینجاست که همه چیز پیچیده می شود. در مکزیک این واژه به یک دوره زمانی بسیار کوتاه اشاره دارد که در اصطلاح فارسی می توان آن را “یک لحظه” نامید. اما در کشور اسپانیا کلمه ای Rato معنی کاملاً متضادی دارد و به یک دوره زمانی طولانی مدت اشاره می کند.

کلمه اسپانیایی Mona

Mona یک کلمه اسپانیایی است که به میمون ماده اشاره دارد. با این حال در تمام کشورهای اسپانیایی زبان، این واژه دارای معانی دومی نیز می باشد. در کشور اسپانیا Mona یک دختر بامزه را توصیف می کند. در حالی که در زبان عامیانه کلمبیایی کلمه Mona اصطلاحی است که برای توصیف یک زن بلوند یا سفید پوست، مورد استفاده قرار می گیرد. در کشور ونزوئلا نیز واژه Mona در مورد دختران مغرور به کار برده می شود.

کلمه اسپانیایی Buzo

Buzo یک اصطلاح اسپانیایی است که در زبان استاندارد به معنی غواص می باشد. با این وجود این واژه دارای چندین معنای دیگر نیز می باشد. به عنوان مثال کلمه ای Buzo در آرژانتین به معنی گرم کن، در شیلی و کاستاریکا به معنی شلوار گرم کن می باشد. در گواتمالا نیز، از این کلمه برای تعریف و توصیف شخصی استفاده می شود که در انجام کاری بسیار مهارت دارد.

دیدگاه ها بسته شده اند.