speaking و راه های تقویت آن

speaking و راه های تقویت آن

یکی از قسمت های مهم در هر زبانی speaking می باشد چرا که هرچه توانایی‌های ارتباطی شما بهتر باشد، شانس موفقیت شما در کارتان، مقاصد تحصیلیتان و یا هدف های دیگرتان بیشتر میشود. مهارت‌های زبانی دیگر مثل writing و listening هستند که به ایجاد ارتباط مرتبط اند اما صحبت کردن (speaking) بیشترین تاثیر را دارد.

 

speaking و راه های تقویت آن

مثل هر مهارت دیگری که برای تقویتش باید تمرین بسیار کرد، تمرین speaking صحبت کردن می باشد . باید خودتان را مجبور به صحبت کردن کنید حتی اگر کلمه ای را بلد نیستید باید سعی کنید با کلملت دیکر منظورتان را بفهمانید.

بیشتر صحبت کردن به مرور زمان اعتماد  به نفس شما را بالا میبرد و باعث میشود اشکالات خود را پیدا کرده و آن ها را برطرف کنید.

speaking و راه های تقویت آنبه انگلیسی فکر کنید :

یکی از راه های خوب تمرین برای تقویت speaking به انگلیسی فکر کردن و با خود به انگلیسی صحبت کردن است .  برای برنامه‌ریزی کار های روزمره خود از زبان انگلیسی کمک بگیرید. درمورد چیزهایی که می‌بینید با خود به انگلیسی صحبت کنید، مثلا وقتی در خیابان هستید هوا و وضعیت خیابان را به زبان انگلیسی برای خود توصیف کنید. وقتی می‌خواهید غدا بخورید یا منتظر اتوبوس هستید، با صدای بلند برای خود توضیح بدهید چه حسی دارید و مشغول چه کاری هستید.

speaking و راه های تقویت آنتقلید کردن :

یکی دیگر از راه های تقویت speaking ؛ تقلید کردن است . وقتی فیلم یا سریال مورد علاقه خود را می بینید ، سعی کنید مثل بازیگران لحن آن ها را تقلید کرده و دیالوگشان را بگویید .

ضبط کردن صدای خود :

هر چیزی که میبینید میشنوید یا میخوانید را برای خود با صدای بلند توصیف کرده و صدای خود را ضبط کنید .خجالت نکشید شاید در ابتدا کمی عجیب و سخت به نظر برسد ولی با تکرار اینکار خیلی از اشتباهات speaking خود را متوجه میشوید . بعد چندین بار به آن مانند معلمی سخت گیر گوش کنید و سعی کنید اشتباهات خود را بگیرید .

speaking و راه های تقویت آنبا صدای بلند کتاب خواندن :

روزانه 20- 30 دقیقه از زمان خود را بلند از روی کتاب بخوانید. به مرور زمان به صحبت کردن و به کار بردن جمله های طولانی تر عادت می کنید و واژگان جدید را بهتر و سریع تر  یاد می گیرید و دایره لغاتتان گسترده تر می شود. برای این تمرین بهتر است از کتاب های مکالمه استفاده کنید (کتاب هایی که متن آن ها شامل مکالمه بین 2 یا چند نفر است.)

speaking و راه های تقویت آنگوش دادن به موسیقی :

یکی از کارهایی که هم لدت بخش است هم شما در هر زمانی ، وقتی در راه هستید یا وقتی در حال تمیز کاری یا غذا درست کردن هستید میتوانید انجام دهید گوش دادن به موسیقی است . در ابتدا موسیقی هایی با ریتم ملایم تر را انتخاب کنید و چندین بار گوش کنید سپس سعی کنید با آن ها بلند بلند تکرار کنید .گوش دادن به موسیقی انگلیسی یکی از بهترین راه هایی است که می توانید با آن اصطلاحات محاوره ای را یاد بگیرید .

دایره لغاتتان را افزایش دهید :

هر چقدر لغات بیشتری را بلد باشید در زمینه های مختلف راحت تر صحبت میکنید . سعی کنید روزانه 10تا 15 لغت جدید را یاد بگیرید . و بعد سعی  کنید هر لغت را در جمله ای به کار ببرید .

گوش دادن به اخبار :

برای خوب صحبت کردن باید خوب گوش کنید . گوش دادن به اخبار به زبان انگلیسی به شما کمک میکند در موضوعات مختلف مطالبی را بشنوید و یادبگیرید در نهایت درباره یشان صحبت کنید و همچنین به شما موضوع برای صحبت کردن می دهد .

روبروی آینه با خود صحبت کنید :

وقتی که در خانه هستید روبروی آینه ایستاده و با خود به زبان انگلیسی صحبت کنید. با این کار هم ترس‌تان از صحبت کردن به انگلیسی می‌ریزد و هم می‌توانید حرکات صورت خود را نیز حین صحبت اصلاح کنید.

پس در طول روز زمانی را به صحبت با خودتان اختصاص دهید. یک موضوع انتخاب کنید و برای آن زمان در نظر بگیرید (مثلاً سه یا چهار دقیقه) و فقط در مورد همان موضوع صحبت کنید.

این کار مثل این است که دارید با فرد دیگری صحبت می‌کنید، بنابراین می‌توانید وانمود کنید در حال گفتگو با گروهی از دوستان‌تان هستید.

speaking و راه های تقویت آناصطلاحات و عبارات انگلیسی را یاد بگیرید :

برای اینکه مکالمات خود را جداب تر کنید و کاری کنید که طرف مقابلتان با علاقه به شما گوش کند و صحبت هایتان خسته کننده نشود اصطلاهات و عبارات محاوره ای انگلیسی را یاد گرفته و در مکالمات خود بکار ببرید .استفاده از عبارات به شما کمک می‌کند تا صحبت کردن‌تان به زبان انگلیسی طبیعی‌تر و روان‌تر به نظر برسد.

آلپیدا همراه شماست برای تجربه ای متفاوت در یادگیزی زبان انگلیسی

  • تلفن :
  • 88584265 – 86127265
  • 88581856 – 88579101

 

How to improve your spoken English: 8 tips | ef

دیدگاه ها بسته شده اند.