هالووین trick or treat

هالووین trick or treat

جشن هالووین Halloween که مخفف Hallows’ Evening به معنی عصر قدیسان می باشد .این جشن که در فصل پاییز در کشور های غربی برگذار می شود و تاریخ شروع آن 31 اکتبر می باشد و تا 3 روز ادامه دارد .

هالووین جشنی می باشد که در بین کودکان و جوانان طرفدار بسیاری دارد و دانستن در مورد چگونگی برگزاری این جشن و علت نامگذاری ان جالب می باشد آلپیدا در این پست شما را با این جشن هیجان انگیز آشنا می کند.

 

هالووین trick or treat

 

در گذشته ها اعتقادی وجود داشنه که مردگان در شبی خاص از آسمان به زمین می آیند و مردم برای فرار از ارواح خود را با ماسک هایی می پوشاندند تا توسط ارواح شناسایی نشوند و امروزه این جشن بیشتر برای سرگرمی و زنده نگه داشتن رسومات گذشته بر پا می شود و تقریبا می توان این جشن را مانند جشن چهارشنبه سوری ما دانست .

تاریخچه‌ هالووین

به 2000 سال قبل باز‌می‌گردد. شبی که به اعتقاد راهبان شب مقدس نام گرفت و ریشه در آیین و رسوم ساکنان جزایر بریتانیا از جمله ایرلند دارد که مناسبتی در تقویم کلیسا برای بزرگداشت یاد درگذشتگان، مانند قدیسان ، شهیدان مسیحی و دیگر مؤمنان در گذشته است این جشن در واقع جشنی مذهبی است و از قرن نهم میلادی رواج پیدا کرده است. فردای شب هالووین را روز تمام مقدسین نام نهاده‌اند و مسیحیان این روز را جشن می‌گیرند.

جشن هالووین در واقع ریشه اصلیش برمی گردد به جشنواره باستانی سوون که در آن زمان و هنگام برداشت محصول مردم معتقد بودند که مرز میان دنیای زنده‌ها و مُرده‌ها از میان می‌روند و این مُرده‌ها هستند که به این دنیا می‌آیند و می‌خواهند انتقام بگیرند. آن‌ها هم تنها راه حل برای ترساندن مُرده‌ها را لباس عجیب و غریب پوشیدن می‌دانستند.

کار هایی که در این جشن انجام می دهند
  • یکی از اصلی ترین کار ها در این شب بچه ها با پوشیدن لباس های ترسناک به در خانه ها رفته و در می زنند و می گویند trick or treat و از صاحبان خانه شکلات و … میگیرند . یکی از سرگرمی هایی ست که بجه ها عاشقش هستند که شباهت زیادی به سنت قاشق زنی در ایران دارد.

هالووین trick or treat

 

  • در این شب با پوشیدن لباس های ترسناک و گریم کردن ترسناک کنار هم جشن میگیرند.

هالووین trick or treat

 

  • تزیین داخل و بیرون خانه ها به شکل های ترسناک با استفاده از وسایل ترسناک مخصوص این جشن همچنین درست کردن و شکل دادن به کدو تنبل که به آن jack-o’-lantern می گویند به شکلهای کارتونی و گذاشتن شمع در ان به عنوان فانوس که داخل یا خارج می گذارند .

هالووین trick or treat              هالووین trick or treat

هالووین trick or treat

 

  • روشن کردن آنش ، تماشای فیلم های ترسناک و درست کردن غذا هایی با تزیین ترسناک و بامزه ، بازی گاز زدن سیب از داخل سطل پر از آب ، فال گرفتن و پیشگویی کردن ، شوخی های پشت وانتی (Pranks) ، بازدید از مکان های ترسناک و جن زده از دیگر کارهایی ست که در این شب انجام می دهند .
رنگ هایی که در کاستوم ها و دکوراسیون هالووین استفاده می شود
  • سیاه که بیانگر تاریکی و مرگ می باشد
  • نارنجی که نشان گر زندگی و جنب و جوش و پاییز می باشد
  • قرمز که رنگ و نماد خون می باشد
  • سفید که رنگ ترسناک ارواح است
  • بنفش که رنگ جادوگران و ساحران هست
  • سبز که رنگ مخصوص هیولاها می باشد

 

عطسه در شب هالووین


اعتقاد سلتی ها بر این بوده که زمانی که شخصی عطسه می کنند باید به او بگویند: خدا حفظت کند و دلیل ان هم این بوده که معتقدند در هنگام عطسه روح از بدن به بیرون پرتاب می شود بر این اساس در شب هالووین باید مراقب باشند تا اگر کسی عطسه کرد به او بگویند “خدا حفظت کند” تا شیطان روح او را تسخیر نکند.

چند اصظلاح هالووینی

To scare the hell out of somebody  »» بسیار ترساندن کسی

To be as white as a ghost »» رنگ پریده مثل یک شبح از ترس،

To make the blood run cold »»، بسیار می ترسم

To scare the pants off someone »» بسیار وحشت زده

Witch   زن جادوگر

Skull        جمجمه

Skeleton   اسکلت

Scarecrow شیطان

Jack O’Lantern کدو تنبل روشن

Grim Reaper مرگ با داس

Ghost           شبح

Corpse         جسد

Cemetery گورستان

Casket/coffin تابوت

Bat            خفاش

همین حالا می توانید از مشاوره های رایگان آلپیدا بهرمند شده و با حرفه ای ترین اساتید سطح تهران تدریس خصوصی زبان  داشته باشید برای یادگیری هیچ وقت دیر نیست .

09120137156 | 86127265 | 88581856

آموزش زبان انگلیسی ، آموزش زبان آلمانی ، آموزش زبان فرانسه ، آموزش زبان روسی ، آموزش زبان عربی ، آموزش زبان سوئدی ، آموزش زبان اسپانیایی ، آموزش زبان ایتالیایی ، آموزش زبان کره ای ، آموزش زبان ژاپنی ، آموزش زبان هلندی ، آموزش زبان دانمارکی ، آموزش زبان ترکی استانبولی ، آموزش زبان هندی ، آموزش زبان چینی و آموزش زبان فارسی (برای اتباع خارجه)

…. موفق خواهید بود اگر امروز را به فردا موکول نکنید ….

دیدگاه ها بسته شده اند.