ترفند یادگیری لغات آلپیدا

10 ترفند برای یادگیری لغات جدید

بهترین راه برای یادگیری لغات در یک زبان خارجی چیست؟

موفق ترین زبان آموزان فقط از یک تکنیک برای بهبود یادگیری لغات خود استفاده نمی کنند، بلکه از تکنیک های مختلف استفاده می کنند. بهترین روش‌ها آن‌هایی هستند که بیشتر از همه استفاده می‌کنید، بنابراین ارزش آن را دارد که راه‌های مختلفی را برای گسترش دایره لغات زبان خارجی خود امتحان کنید تا زمانی که روش‌هایی را پیدا کنید که برای شما مناسب هستند. برای دانش‌آموزان آلپیدا، ما یک نکته ویژه (شماره دو در لیست) اضافه کردیم تا به شما کمک کند واژگان را یاد بگیرید و تجربه کلاسی مفیدتری داشته باشید!

چرا یادگیری لغات و واژگان مهم است؟

بهترین نکات ما برای نحوه یادگیری لغات و واژگان در یک زبان جدید

 

همین حالا شروع کنید : تدریس خصوصی زبان انگلیسی

 

چند نکته برای یادگیری لغات را انتخاب کنید و از امروز شروع کنید

چرا یادگیری لغات مهم است؟

کلمات و لغات بلوک های سازنده مکالمه و درک در یک زبان هستند. در ابتدای سفر یادگیری زبان، افکارتان حسابی به چالش کشیده خواهند شد، و دلیل آن این است که هنوز کلمات کافی را نمی دانید. وقتی دایره لغات خود را گسترش می دهید، توانایی شما در برقراری ارتباط افزایش می یابد و مکالمه را آسان تر انجام می‌دهیم.

یادگیری لغات آلپیدا

بهترین نکات ما برای نحوه یادگیری لغات در یک زبان جدید

  1. فلش کارت‌ها

بله، فلش کارت ها هنوز خوب هستند فلش کارت های ساده هنوز هم راهی عالی برای یادگیری لغات و واژگان در یک زبان جدید هستند. عمل ساختن کارت های خود به تنهایی یک تمرین یادگیری مفید است و متوجه خواهید شد که اگر به طور مداوم از کارت های خود استفاده کنید، به مرور زمان می توانید کلمات و واژگان را نیز راحت تر به خاطر بسپارید. ترتیب را با هم مخلوط کنید و واقعاً سعی کنید قبل از ورق زدن کلمه مناسب را با تعریف آن مطابقت دهید.

بیشتر بخوانید >> 5اپلیکیشن برتر واژگان فرانسه

  1. شرکت در دوره‌های آموزش خصوصی زبان آلپیدا و استفاده از ویژگی لیست واژگان آنها

شرکت در کلاس های منظم با آلپیدا قطعاً دایره لغات شما را بهبود می بخشد، به خصوص اگر از ویژگی لیست واژگان جدید آنها استفاده کنید که می توانید به عنوان دانش آموز آلپیدا از آن استفاده کنید. هر بار که کلاسی را رزرو می‌کنید، می‌توانید از قبل تمامی لغات موجود در بخش مطالعه خود را از استاد زبان خصوصی خود دریافت کنید. به این ترتیب می توانید برای کلاس خود آماده شوید. می‌توانید پس از آن نیز دوباره مرور کنید، در صورتی که کلمه‌ای وجود داشت که در زمان کلاس کاملاً متوجه نشدید. برای هر کلمه یا عبارت، می توانید کلمه کلاس، جنسیت، ترجمه و مثالی از نحوه استفاده از کلمه را مشاهده کنید.

 

همین حالا شروع کنید : تدریس خصوصی زبان فرانسه

 

  1. واژگان زبان خارجی را با کتاب لغات دنبال کنید

داشتن یک دفترچه یادداشت یکی از بهترین راه حل یادگیری لغات است. یک دفترچه یادداشت خوب پیدا کنید و هر کلمه واژگانی را که از آن مطمئن نیستید و تعریف یا ترجمه آن را یادداشت کنید. این کار را با دست انجام دهید، نه با گوشی، زیرا آن را بهتر به خاطر خواهید آورد. هر بار که به کلمه ای برخورد کردید که در معنی آنرا نمی دانید، آن را جستجو کنید و یادداشت کنید.

  1. آهنگ ها را به زبان مقصد خود بخوانید

آهنگ هایی را به زبانی که می آموزید انتخاب کنید و متن ترانه ها را به صورت آنلاین جستجو کنید. آواز خواندن نه تنها به دایره لغات شما می افزاید، بلکه به تلفظ نیز کمک می کند. هر کلمه ای را که نمی دانید جستجو کنید و آنها را در کتاب لغات خود بنویسید. اغلب در لیست پخش جدید خود همراه با آهنگ آواز بخوانید و بدون اینکه متوجه شوید واژگان جدیدی را یاد خواهید گرفت.

بیشتر بخوانید >> 7 اپلیکیشن برتر آموزش زبان آلمانی 

  1. در صورت لزوم با خود با صدای بلند صحبت کنید

درست مانند آواز خواندن، وقتی کلمات را با صدای بلند بیان می کنید، به خاطر سپردن آن آسان تر می شود. در حین شستن ظروف با کسی گفتگوی ساختگی داشته باشید یا سعی کنید کتابی را که می خوانید به زبان مقصد خود توضیح دهید. هر کلمه ای را که نیاز دارید جستجو کنید و آنها را در کتاب لغات خود بنویسید.

  1. یادگیری زبان را به زمان گشت زنی در شبکه های اجتماعی خود اضافه کنید

چند اکانت TikTok یا Instagram را به زبان مقصد خود در این پلتفرم‌ها اضافه کنید و الگوهای گفتاری جدید و عامیانه جدید را انتخاب کنید. ان مورد به یادگیری لغات شما کمک می کند. حتی افرادی که در مورد سگ های خود صحبت می کنند به شما کمک می کنند چیز جدیدی یاد بگیرید.

همین حالا شروع کنید : تدریس خصوصی زبان آلمانی

 

  1. پست های رسانه های اجتماعی خود را به زبان مقصد خود بنویسید

برای اینکه واقعاً بفهمید از کدام کلمات بیشتر در زندگی روزمره خود استفاده می کنید، شروع به نوشتن تمام پست های رسانه های اجتماعی خود به زبان مقصد خود کنید. فقط آن را از طریق Google Translate اجرا نکنید، بلکه سعی کنید آنچه را که قصد ارسال آن را داشتید بنویسید، و سپس اگر دوست داشتید، می توانید آن را بررسی کنید.

ترفند یادگیری سریع لغات آلپیدا

  1. واژگان را تجسم کنید

هنگامی که می خواهید یادگیری لغات جدید را امتحان کنید، چیزی را که در ذهن خود دارید با جزئیات تا جایی که می توانید مدیریت کنید مجسم کنید. اگر کلمه «مرغ» است، فقط به نقاشی یک مرغ فکر نکنید، بلکه به عکسی تمام رنگی از مرغی با پرهای کرکی سفید، پاهای زرد و تکه‌های قرمز زیر چانه فکر کنید. به این فکر کنید که آنها چگونه راه می روند و نوک می زنند.

  1. مینی کمیک های خود را به زبان خارجی بسازید

اگر فردی بصری هستید، سعی کنید کمیک های کمی را به زبان مقصد خود بسازید. آنها مجبور نیستند در مورد ابرقهرمانان باشند، مگر اینکه شما بخواهید. عمل کشیدن نقاشی با کلمات واژگان شما به شما کمک می کند آنها را به خاطر بسپارید.

  1. سریالی را انتخاب کنید و آن را به زبان مقصد خود تماشا کنید

دیدن سریال تقریباً شبیه یک برنامه تمرین خانگی است! در حالت ایده آل، مجموعه ای را انتخاب کنید که در اصل به زبان مقصد شما نوشته شده است تا دقیق ترین تجربه را به دست آورید. می‌توانید از افزونه‌ای مانند Language Reactor برای تنظیم زیرنویس‌ها به دو زبان مختلف استفاده کنید، اما اگر می‌توانید، سعی کنید آن را فقط با زیرنویس‌های زبان مقصد خود تماشا کنید.

چند نکته برای یادگیری لغات را انتخاب کنید و از امروز شروع کنید

چند نکته از ایده های یادگیری لغات و واژگان ما را برای آزمایش انتخاب کنید، اما در نهایت، هر روشی که از آن لذت می برید بهترین روش است. در یادگیری زبان همه چیز در مورد ثبات است، بنابراین اگر شما یک یادگیرنده بصری هستید و به نقاشی علاقه دارید، ساختن فلش کارت های مصور می تواند بهترین باشد. برای یادگیرندگان عملی، ساختن کمیک های کوچک یا نوشتن پست های رسانه های اجتماعی به زبان مقصد شما ممکن است به خوبی کار کند. از امتحان کردن روش دیگر نترسید، همه این ها تمرین است!

دیدگاه ها بسته شده اند.