زبان فرانسه

10 دلیل یادگیری زبان فرانسه | چرا باید فرانسه بیاموزیم؟

شاید از خود پرسیده باشید که یاد گرفتن فرانسوی به چه کار شما می‌آید؟ دلیل یادگیری زبان فرانسه که شما را ترغیب کند شامل چه مواردی است؟ و سوالات از این است. در این مقاله همراه با توضیحات متناسب به این سوالات و موارد بیشتر پاسخ داده‌ایم.

زبان فرانسه به عنوان زبانی ساده برای یادگیری، خصوصا بومی زبانان انگلیسی است. قواعد دستوری و ساختار جملات این دو زبان متفاوت است ولی فرانسه از انگلیسی ساده‌تر است. هر دو زبان ریشه‌ی لاتین دارند.

هزاران کلمه‌ی مشترک در این دو زبان وجود دارد. این کلمات به لحاظ آوایی متفاوت ولی یک معنا دارند. زبان فرانسه زبانی پر کاربرد است که افراد زیادی به دلایل مختلف شخصی و غیر شخصی آن را یاد می‌گیرند. ما در اینجا به شما 10 دلیل خوب و ارزشمند برای یادگیری زبان فرانسه ارائه می‌دهیم.

 

10 دلیل یادگیری زبان فرانسه

1- زبان فرانسه زبانی جهانیست

بیش از 220 میلیون نفر در 5 قاره به زبان فرانسه صحبت می‌کنند. سازمان بین المللی کشورهای فرانسه زبان شامل 77 ایالت و دولت است. فرانسه دومین زبان خارجی است که بعد از انگلیسی و نیز ششمین زبان است که به طور گسترده صحبت می‌شود.

فرانسوی همچنین تنها زبانی است که در کنار انگلیسی در هر کشوری آموزش داده می‌شود. فرانسه بزرگترین شبکه های بین المللی موسسات فرهنگی را اداره می‌کند. این موسسات چیزی نزدیک به یک میلیون زبان آموز را اداره می‌کنند.

 

2- زبانی برای بازاریابی جهانی!

توانایی یادگیری زبان فرانسه و انگلیسی یک مزیت در بازار بین المللی جهانی محسوب می‌شود. دانش زبان فرانسه، درهای شرکت‌های فرانسوی و دیگر کشورهای فرانسه زبان در سراسر دنیا را به روی شما می‌گشاید.

از جمله این کشورها می‌توان به کانادا، سوئیس، بلژیک و کشورهایی در قاره‌ی اروپا نام برد. فرانسه به عنوان پجمین اقتصاد دنیا و رتبه‌ی سوم برای سرمایه گذاری خارجی محسوب می‌شود. در حقیقت فرانسه یک شریک اقتصادی کلیدی به شمار می‌رود.

 

3- فرانسوی زبانی برای یادگیری دیگر زبان‌هاست.

زبان فرانسه پایه و اساس خوبی برای یادگیری دیگر زبان‌ها خصوصا زبان‌های رمانتیک است. زبان‌های رومانس  شامل اسپانیایی، ایتالیایی، پرتغالی و رومانیایی و دیگر کشورها میباشد. در حقیقت حدود 50 درصد از کلمات انگلیسی فعلی از زبان فرانسوی استخراج شده‌اند.

 

4- زبانی که جهان را به روی ما باز می‌کند.

بعد از انگلیسی و آلمانی، فرانسوی سومین زبان گسترده‌ی مورد استفاده‌ی اینترنت است. توانایی فهم زبان فرانسوی چشم اندازی جدید در خصوص ارتباطات با دیگر فرانسه زبانان به کاربران در سراسر دنیا می‌دهد.

با داشتن دانش زبان فرانسه همچنین می‌توان اخبار را از شبکه‌های بین المللی خبری فرانسه نظیر TV5، France 24 و Radio France Internationale دنبال کرد. می‌توان از بهترین فیلم‌ها و سریال‌ها و برنامه‌های آموزنده‌ی فرانسوی استفاده کرد. فقط کافیست که کمی زبان فرانسه بدانیم.

 

5- زبانی برای تحصیلات بالاتر!

صحبت کردن به زبان فرانسه فرصت‌های زیادی برای تحصیل در دانشگاهها و مدارس فرانسه برای متقاضیان ایجاد می‌کند. تسلط بیشتر بر فرانسوی فرصت بهتریست برای تحصیل در دانشگاه‌ها و مدارس برتر و با رتبه‌ی بالا در اروپا.

دانش آموزانی با سطح خوب زبان فرانسوی واجد شرایط دریافت کمک دولتی برای ثبت نام در دوره‌ی تحصیلات تکمیلی در فرانسه هستند. دانشگاه‌های این کشور از سطح علمی بالا برخوردار بوده و مدارک این دانشگاه‌ها در سطح بین المللی است.

به همین دلیل تحصیل در فرانسه و مهاجرت تحصیلی به این کشور یک دلیل یادگیری زبان فرانسه خوب و قوی به حساب می‌آید.

 

6- زبانی برای روابط بین الملل!

زبان فرانسه زبان مشاغل و زبان رسمی سازمان ملل، اتحادیه اروپا، یونسکو، ناتو، کمیته‌ی بین المللی المپیک، صلیب سرخ جهانی و دادگاه‌های بین المللی است. فرانسوی، زبان سه شهریست که موسسات اتحادیه اروپا مستقر هستند. این سه شهر استراسبورگ، بروکسل و لوکزامبورگ می‌باشند.

 

7- دلیل یادگیری زبان فرانسه برای سفر و توریسم

فرانسه یکی از کشورهای توریستی بزرگ دنیاست و سالانه بیش از 79.5 میلیون بازدید کننده را جذب می‌کند. توانایی صحبت کردن فرانسه حتی کم و کوتاه باعث می‌شود از سفر کردن خود به پاریس و سایر مناطق فرانسه لذت ببرید.

با مردمش ارتباط برقرار کرده و با تعامل، خاطرات قشنگی را برای خود بسازید. زبان فرانسه زمانی که به آفریقا، سوئیس، کانادا، موناکو، سیشل و دیگر کشورها سفر می‌کنید، قطعا به کار می‌آید. فقط یک لحظه این شرایط را تصور کنید که به کشوری بروید و زبان آن را بلد نباشید. چه مشکلاتی پیش رو خواهید داشت؟

حال زمانی را تصور کنید که به کشوری سفر می‌کنید که می‌توانید به راحتی به زبان آن‌ها صحبت کنید. بی شک از بودن در این شرایط لذت برده و سفری خاطره انگیز خواهید داست.

 

8- زبانی که یادگیری آن سرگرم کننده است.

یادگیری زبان فرانسوی بسیار ساده است. متدهای بسیاری در بازار برای یادگیری زبان فرانسه وجود دارد. این متدها برای کودکان و حتی بزرگسالان بسیار سرگرم کننده و جذاب هستند. زمان زیادی برای کاربران به طول نخواهد انجامید که بر زبان فرانسوی مسلط شوند.

این زبان کمی سخت به نظر می‌رسد. ولی در حقیقت پس از آشنایی با ساختار الفبایی و دستور زبان آن، متوجه می‌شوید که زبانی بسیار گیرا است.

 

9- دلیل یادگیری زبان فرانسه برای آشنایی با فرهنگ

زبان فرانسه زبان بین المللی آشپزی، مد، تئاتر، هنرهای تجسمی، رقص و معماری است. داشتن دانش زبان فرانسه دسترسی به فرهنگ اصیل فرانسه را ایجاد می‌کند. و نیز با هنر، فیلم‌ و موسیقی آن کشور آشنا می‌شوید. زبان فرانسوی، زبان ویکتور هوگو، مولییر، ادیت پیاف، آلن دلون و بسیاری دیگر از هنرمندان و بازیگران مطرح دنیاست.

 

10- زبان عشق و عقل

اول و مهمتر از همه، یادگیری زبان فرانسه بسیار لذت بخش است زیرا زبانی زیبا، غنی و آهنگین است و زبان عشق نامیده می‌شود. فرانسه همچنین زبان تجزیه و تحلیل است که افکار را ساختار بخشیده و تفکر انتقادی را پرورش می‌دهند.

تفکر انتقادی مهارت ارزشمندی برای بحث و گفتگو است. در تفکر عامه، زبان فرانسه زبانی خشن است. ولی حقیقت این است که زبان فرانسه زبانیست که روح دارد و یادگیری آن بسیار لذت بخش است. فرهنگ غنی این زبان بسیار در این زمینه مثال زدنی است.

 

نگاهی به موقعیت تاریخی فرانسه

زبان فرانسه زبانی از خانواده‌ی هندو-اروپایی است که در حدود 190 میلیون نفر به عنوان زبان دوم در سراسر جهان از آن استفاده می‌کنند. بیشتر افرادی که فرانسوی زبان دوم آن‌هاست در آفریقای فرانسوی‌زبان زندگی می‌کنند، که با تردید می‌توان گفت تعداد آن‌ها از گویندگان بومی بیشتر گشته ‌است.

زبان فرانسوی مدرن نیز مانند زبان اسپانیایی، ایتالیایی، پرتغالی و برخی دیگر از زبان‌های مدیترانه‌ای، که ریشه در زبان لاتین دارند، زبان “رومانس” نام برده می‌شوند. فرانسوی قرون وسطایی یکی از زبان‌های تاریخی اصلی بود که به ویژه از نظر لغات، ریشه در زبان انگلیسی مدرن دارد. مثل همه‌ی زبان‌ها، زبان فرانسه نیز در طول زمان تکامل یافته است.

اسناد شناخته شده‌ی قدیمی در فرمی با زبان فرانسه که در سال 842 نوشته شده‌اند و نه زبان لاتین. در قرون وسطا، اشکال مختلف فرانسوی به عنوان زبان ادبیات در فرانسه و انگلستان رونق گرفت.

در زمان رنسانس فرانسه به نقطه‌ای رسید که نویسندگانی مانند رابل و رنسارد زبان نوشتاری خاصی را به کار می‌بردند. این زمان نوشتاری هنوز هم برای خواننده‌ی مدرن قابل فهم است. همانند آثار نویسندگان بزرگ قرن هفدهم فرانسه، موریار، کروئیل و راسین که هنوز هم آثار آنان قابل درک است.

 

کلام آخر درباره دلیل یادگیری زبان فرانسه

با این حال در قرن‌های اخیر، تغییرات زبان فرانسوی نسبت به انگلیسی در زبان فرانسه‌ی آکادمیک کمتر است. یکی از اهداف اصلی این آکادمی حفظ و نگهداری از زبان فرانسه است.

این آکادمی اغلب در مقابل تغییرات این زبان مقاومت کرده و اصرار دارد که اشکال موجود و سنتی این زبان به موجب وجود آن‌ها، اشکال صحیح زبان فرانسوی هستند. اگر بیشتر با این زبان آشنا شوید، متوجه خواهید شد که این زبان زبانی بسیار زیبا بوده و هرگز از یادگیری آن پشیمان نخواهید شد.

با تمام این اوصاف چه با دلیل و چه بی دلیل، اگر به یادگیری زبان فرانسوی علاقه دارید، مدرسین مجرب موسسه زبان های خارجی آلپیدا شما را در یادگیری گام به گام این زبان همراهی خواهند کرد.

اگر نیاز به یادگیری این زبان زیبای اروپایی در مدت زمان کم و کیفیت بالا دارید، تدریس خصوصی زبان فرانسه در اختیار شما است.

10 good reasons to learn French – France Diplomatie

10 Reasons to Learn French – Modern Languages

دیدگاه ها بسته شده اند.