مجله های برتر انگلیسی

12 مجله‌ی برتر در یادگیری زبان انگلیسی

از آنجایی که زبان انگلیسی از اهمیت بالایی برخوردار است و با زندگی روزمره‌ی افراد عجین شده است. از این رو یادگیری زبان بسیار ضروری و حیاتی می‌باشد. راه‌های یادگیری زبان بسیار فراوانند. یکی از این راه‌ها مطالعه‌ی مجلات انگلیسی است.

شما با مطالعه می توانید بسیار به تقویت زبان انگلیسی خود کمک کنید. به خصوص مطالعه ی مجلات. به این دلیل که اگر مجله ی مورد نظر شما مجله ای تخصص نباشد، به احتمال زیاد حاوی متونی است که از کتاب‌ها سبک تر است و راحت تر می‌توانید به مطالعه‌ی آن بپردازید.

همچنین مجلات حاوی مطالبی متنوع هستند و شما قطعا در میان موضوعات آن می‌توانید موضوع دل خواه خود را پیدا کنید که این کار می‌تواند مشوق خوبی برای شما باشد.

یکی دیگر از مزایای مجلات این است که مجلات حاوی مطالب کوتاهی هستند و شما می‌توانید در مدت کوتاهی آن‌ها را بخوانید و تمام کنید.

اگر تازه شروع به خواندن متون انگلیسی کرده اید اصلا نگران نباشید، شما به راحتی می‌توانید با یک دیکشنری به راحتی از پس این متون بربیایید. شما هم می‌توانید از کتاب دیکشنری استفاده کنید و هم می‌توند از اپ آن در داخل تلفن همراه خود استفاده کنید.

مجلات زیادی در خصوص یادگیری زبان وجود دارد. مجلاتی پر از رنگ و طرح که مخاطب را جذب می‌کند. ولی در این میان انتخاب مجلاتی که محتوای خوب و کامل و مفیدی داشته باشند، نیاز به آگاهی دارد، البته در کنار مطالعه این مجلات تدریس خصوصی زبان انگلیسی در سرعت روند یادگیری موثر است. در این مقاله ما به شما 10 مجله‌ی برتر در زمینه‌ی یادگیری زبان انگلیسی معرفی می‌کنیم. با ما همراه باشید:

 

مجلات انگلیسی | معرفی 12 مجله‌ی برتر در زمینه‌ی یادگیری زبان انگلیسی

 

1- جایگاه اول لیست ما متعلق به مجله‌ی Mental Floss است.

اگر این مجله را دوست داشته باشید، مجله‌ی کاملیست که در خصوص جزئیات و حقایق صحبت می‌کند. سوالاتی نظیر “فضای بیرونی کره‌ی زمین چه بویی می‌دهد؟”، “چرا غذای گربه مورد علاقه‌ی موش نیست؟” از جمله مطالبی هستند که درون این مجله پیدا می‌کنید. اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که دائما از خودتان اینگونه سوالات را می‌پرسید، این مجله قطعا باب میل شما خواهد بود. هر موضوع در این مجله با جزئیات ریز و محتوای مختصر و مفید اما کامل به شما ارائه می‌شود.

حقایقی که در این مجله ارائه می‌شوند بسیار جذاب و جالب هستند. آنقدر که نه تنها در یادگیری زبان به شما کمک می‌کنند بلکه شما می‌خواهید آن‌ها را با دیگران نیز به اشتراک بگذارید. ساختار نوشتاری مطالب این مجله بسیار دوستانه و طنز آمیز است. همین امر باعث میشود شما پاسخ بسیاری از سوال‌های سخت خود را دریابید. از مطالعه‌ی مجله لذت ببرید و توانایی یادگیری زبان خود را بالا برده و پیشرفت کنید.

 

2- جایگاه دوم برترین مجلات در یادگیری زبان انگلیسی متعلق به مجله‌ی Fast Company می‌باشد.

اگر به مطالعه‌ی این مجله علاقه داشته باشید، در مورد کسب و کارهای مختلف و چگونگی موفق شدن شرکت‌های بزرگ است. شما این مجله را یکی از مجلات مفید و با محتوای ساده و گویا در خصوص کسب و کار و شرکت‌های مختلف خواهید یافت. محتویات این مجله شامل مصاحبه‌ها با افراد موفق و اخبار عمومی در خصوص شرکت‌های مطرح تازه تاسیس می‌باشد.

کیفیت بالای نگارش این مجله باعث می‌شود تا رتبه‌ی آن کمی از سایر مجلات بالاتر باشد. همین سطح بالا و با کیفیت نگارش در یادگیری زبان انگلیسی در سطح بالا به شما کمک می‌کند. پس آن را امتحان کنید و اطمینان حاصل کنید که مقالاتش را درک می‌کنید. اگر اینطور نیست، باید برای یادگیری زبان انگلیسی خود بیشتر تلاش کنید.

 

3- جایگاه سوم از آن مجله‌ی Reader’s Digest است.

این مجله شامل داستان‌های الهام بخش درباره‌ی مردم است. اگر به خواندن چنین مطالبی علاقه دارید، در این مجله می‌توانید مطالب مورد علاقه‌ی خود را پیدا کنید. با پیدا کردن مطالب دلخواه، با علاقه و به صورت ناخودآگاه به یادگیری زبان خود کمک کنید. Reader’s Digest در حقیقت مجله‌ای درباره کتاب و خواندن نیست. در حقیقت در مورد مردم است.

افراد مختلف مقالات و تجربیات شخصی که برای آن‌ها اتفاق افتاده است را در آن در غالب مقالاتی کوتاه به چاپ رسانیده‌اند. داستان‌هایی در ساختار نوشتاری ساده در مورد هر چیزی از دقیقه به دقیقه‌ی مهمانی‌های شاد گرفته، فکاهی و داستان‌هاس سرگرم کننده تا داستان‌های شخصی الهام بخش افراد مختلف، در این مجله قرار دارد. این مجله انتخاب خوبی برای گذراندن وقت و در کنار آن، یادگیری زبان انگلیسی با لذت است.

 

مجلات انگلیسی مجله

 

4- مجله‌ی Cricket and Cicada در لیست 10مجله‌ی برتر در یادگیری زبان انگلیسی ما جایگاه چهارم را به خود اختصاص داده است.

این مجله برای علاقه‌مندان به ادبیات عالی و داستان‌های کوتاه است. این مجله با ادبیات منحصر به فردش نوجوانان را مورد هدف قرار داده است. هر مبحث آن سرشار از داستان‌های کوتاه فوق العاده و شعرهای جذاب است. نکته‌ی قابل ذکر، تصاویر جذاب و چشم نواز این مجله است. حتی می‌توان گفت که این مجله به دلیل ظاهر و مطالب مفیدی که دارد، به نوعی برای کودکان نیز مناسب است.

به دلیل سطح نگارش با کیفیت و بالای این مجله و همچنین سطح بالای یادگیری زبان در کودکان، این مجله می‌تواند سرگرمی مناسبی برای این رده‌ی سنی نیز باشد. از این ویژگی این مجله نمی‌توان گذشت که تعاریف لغات مشکل برای درک بهتر کودکان، در قسمتی از این مجله آمده است. پس چرا بیش از این در خرید این مجله تعلل می‌کنید؟

 

5- جایگاه پنجم متعلق به مجله‌ی TIME and TIME For Kids می‌باشد.

این مجله در مورد اخبار با نگارش تخصصی و رویدادهای کنونی است. مجله‌ی TIME یکی از مجلات مشهور و شناخته شده در سطح جهان است. درون این مجله می‌توانید اخبار، عکس‌های زیبا و هر ‌آنچه شما نیاز دارید تا درک عمیق‌تری از جهانی که در آن زندگی می‌کنیم داشته باشید، وجود دارد. کیفیت مجله‌ی TIME بسیار بالا بوده و بینش عمیقی بر موضوعات جدی دارد. به همین دلیل درک محتویات این مجله ممکن است کمی برای بسیاری از زبان آموزان مشکل باشد.

اگر در یادگیری زبان با این مجله چندان موفق نبودید، مجله‌ی TIME For Kids را امتحان کنید. این مجله مشابه مجله‌ی TIME از محتوای با کیفیتی برخوردار است ولی زبان نگارش آن بسیار ساده‌تر و قابل درک‌تر است.  مخصوصا برای افرادی که برای یادگیری زبان از این مجلات استفاده می‌کنند.

 

6- مجله‌ی People جایگاه ششم را به خود اختصاص داده است.

این مجله ممکن است مورد علاقه‌ی بسیاری از مردم باشد زیرا در مورد شایعات و حواشی زندگی افراد مشهور است. شما می‌توانید زندگی افراد مشهور مورد علاقه‌ی خود را در این مجله دنبال کنید. جواب سوالاتی نظیر “فلان فرد مشهور چه می‌کند؟”، “جدیدا کدام فرد مشهور طلاق گرفته است؟” و سوالاتی مشابه در خصوص شایعات و حواشی زندگی هنرمندان، بازیگران، فوتبالیست‌ها و سایر اشخاص معروف دنیا را در این مجله می‌توانید پیدا کنید. این راه خوبی برای آشنایی با فرهنگ و ستاره‌های فیلم‌های مختلف و کسب و کارهای این چنینی است.

اگر برخی از این افراد مشهور را نمی‌شناسید، ممکن است این مجله جذابیتی برای شما نداشته باشد. ممکن است لازم باشد تا قبل از خواندن این مجله، کمی در مورد زندگی افراد مشهور تحقیق کنید. در هر حال، توجه داشته باشید که در حین دنبال کردن این مطالب جالب و خواندنی، دقت بیشتری در یادگیری زبان به خرج دهید.

 

7- جایگاه هفتم مجلات انگلیسی برتر متعلق به مجله‌ی Vogue است.

اگر شما به دنبال مد و زیبایی و مردم زیبا می‌گردید، این مجله برای شما بسیار جذاب خواهد بود. اگر بر روی مد بودن و ظاهر خوب داشتن برای شما اهمیت دارد، قطعا از مجله‌ی Vogue لذت خواهید برد. تمرکز زیادی بر روی هنر، استایل و عکاسی زیبا گذاشته شده است تا خواننده هنگام مطالعه‌، از تصاویر آن نیز لذت ببرد.

مقالات در این مجلات بسیار متراکم هستند (کلمات زیادی در کنار هم قرار گرفته‌اند).  بنابریان به جای خواندن همه چیز، شما یک مقاله را انتخاب کرده و به آرامی کار خود را انجام دهید. قطعا کلمات جدید زیادی برای یادگیری زبان در این بخش وجود خواهد داشت. از آن‌ها غافل نشوید!

 

مجلات انگلیسی مجله

 

8- و جایگاه هشتم، مجله‌ی ShortList

این مجله شامل مقالات درجه یک برای مردان است. این یک مجله‌ای رایگان برای مردان با کلاسی است که در شهرها زندگی می‌کنند و موضوعات مختلفی را دنبال می‌کنند. چه خانم باشید و چه آقا، در این مجله مطالب جالبی پیدا خواهید کرد. ساختار نوشتاری این مجله به گونه‌ای فریبنده است که خواننده را مجذوب خود می‌کند. ولی در عین حال زبانش کاملا قابل فهم است.

این مجله کاملا برای سطح متوسط زبان آموزان انگلیسی مفید و کاربردی است. این مجله این زبان آموزان را برای یادگیری بیشتر به چالش می‌کشد. و همین چالش تاثیر بسیار مثبتی در یادگیری زبان خواهد داشت.

 

9- نهمین جایگاه لیست مجلات انگلیسی برتر در زمینه‌ی یادگیری زبان، مجله‌ی Sunset است.

اگر به سفر و شناخت جاهای دیگر علاقه‌مند هستید، این مجله قطعا برای شما جذاب خواهد بود. در این مجله به جاهای مختلف سفر می‌کنید بدون اینکه حتی از روی صندلی خود در خانه ذره‌ای جا به جا شوید. Sunset پر است از عکس‌های جذاب و ساختار نگارشی ساده در مورد مکان‌های مختلف در دنیا.

در این مجله حتی نکاتی در مورد اینکه چه جاهایی ارزش ماندن دارند یا در چه مکان‌هایی چه غذاهایی بخورید، دارد. حتی چیزهای جالب، دیدنی و سرگم کننده‌ی هر مکانی را با جزئیات توضیح می‌دهد. با خواندن این مجله به یادگیری زبان انگلیسی خود کمک کرده و دایره‌ی لغت خود را در زمینه‌ی سفر و لغات مربوط به آن افزایش دهید.

 

10- مجله‌ انگلیسی Photography for Beginners است.

اگر به عکاسی و دوربین علاقه دارید، این مجله می‌تواند منبع اطلاعاتی بزرگی در این زمینه برای شما باشد تا بتوانید عکس‌های خوب و ماندگاری با دوربین و یا موبایل خود بگیرید. این مجله پر از رنگ است و حتی برای دیدن هم بسیار لذت بخش است. نکات و راهنمایی‌های بسیاری در مورد چگونگی گرفتن عکس‌های با کیفیت و ماندگار در این مجله آمده است.

زبان نگارش استفاده شده در این مجله بسیار ساده و قابل فهم است. به نحوی که شما احساس می‌کنید که نویسنده با شما در حال صحبت کردن است. حتی می‌توانید با یادگیری زبان، بهبود سطح زبان و توسعه‌ی مهارت‌های عکاسی، دوستان خود را تحت تاثیر قرار دهید.

این مجلات تنها بخضی از مجلات موجود در دنیای مجلات انگلیسی هستند. مجلاتی تخصصی در مورد سگ‌ها، گل‌ها، گلف، آشپزی و هزاران مجلات دیگر که هر فردی فراخور علاقه و شخصیت خود برای مطالعه انتخاب می‌کند. فقط در ذهن داشته باشید که اگر به کاری که در حال انجام آن هستید، علاقه داشته باشید، بی شک شما بهتر و سریعتر یاد خواهید گرفت. هرچه که میخواهید انجام دهید و با زبان به هر نحوی که می‌توانید درگیر باشید تا یادگیری زبان شما به سطح بالایی برسد.

 

11- مجله‌ Babel یادگیری در مورد زبان و زبان شناسی به طور کلی

بابل خود را به عنوان مجله ای برای علاقه مندان به زبان تعریف می کند. این مجله به شما این امکان را می دهد که نه تنها در مورد انگلیسی، بلکه در مورد هر زبان دیگری در جهان نیز بیاموزید.

ستون‌هایی مانند «Languages in the world» و «Linguistic lexicon» دانش شما را درباره تاریخچه و تنوع زبان‌ها گسترش می‌دهند.

بزرگترین مقالات آن عموماً تأثیرات بزرگتر زبان، فرهنگ و سیاست را بررسی می کنند. همچنین دارای یک بخش بررسی کتاب است که در آن می توانید متن مناسبی را برای تمرین فشرده تر خواندن پیدا کنید.

 

12- مجله‌ Unravelموضوعاتی مانند یادگیری زبان و تاریخچه زبان ها

Unravel از مجلات انگلیسی است که توسط دانشگاهیان برای عموم ساخته شده است. به عنوان یک زبان آموز، دانش عمیقی در مورد نحوه عملکرد زبان و چرایی تفاوت زبان های خاص دریافت خواهید کرد.

به ویژه برای درک قواعد دستور زبان و نحوه توسعه آنها مفید خواهد بود. تمام قسمت های گیج کننده در مورد انگلیسی به روشی زیبا و واضح توضیح داده خواهد شد. شما حتی ممکن است چیزی در مورد زبان مادری خود یاد بگیرید!

 

منابع:

English Magazines That’ll Change How You Learn The Language | Fluentu

Magazines for English learning | Piethis

بیشتر بخوانید >>> آموزش زبان انگلیسی و لهجه‌های متفاوت در آن

دیدگاه ها بسته شده اند.