مدرک زبان فرانسه برای مهاجرت

نکاتی که قبل از مهاجرت به فرانسه باید بدانید

ممکن است شما پس از یک سفر توریستی و یک اقامت کوتاه مدت در فرانسه، عاشق این کشور شده و به فکر اقامت دائم و مهاجرت به فرانسه افتاده باشید. البته مهاجرت به کشور جدید با تمام مزایایی که دارد، همیشه کار ساده ای نیست. زیرا موارد متعددی هستند که لازم است در نظر قرار دهید، تا بتوانید امکان اقامت در فرانسه را داشته باشید.

مواردی نظیر ملاحظات مالی، اخذ مجوزهای اقامت و الزامات یادگیری زبان فرانسه که جزء ضروریات مهاجرت به فرانسه می باشد. بنابراین پیش از این که اقدامی برای اقامت در فرانسه انجام دهید، لازم است اطلاعاتی را در این زمینه کسب کنید. اطلاعاتی نظیر این که شرایط مهاجرت به فرانسه چیست؟ و چگونه می توان مجوزهای لازم برای اقامت در این کشور را اخذ نمود. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید، تا به شما کمک کنیم که بهترین و مناسب ترین تصمیم را برای مهاجرت به فرانسه بگیرید.

همین حالا شروع کنید : تدریس خصوصی زبان فرانسه با آلپیدا

 

اخذ مجوزهای اقامت و ویزا برای مهاجرت به فرانسه

برای مهاجرت به فرانسه لازم است که مدارک اقامتی یا ویزای خاصی داشته باشید، تا بتوانید به صورت طولانی مدت در این کشور اقامت داشته باشید. البته همه چیز بستگی به این دارد که شما اهل کدام کشور هستید. در واقع اگر شما یکی از شهروندان اتحادیه اروپا و کشورهای عضو پیمان شینگن می باشید، بسیار خوش شانس هستید. زیرا در این صورت نیازی به دریافت ویزا برای مهاجرت به فرانسه نخواهید داشت. با وجود این اگر قصد دارید که خانواده خود را نیز همراه خود به فرانسه منتقل کنید و آن ها اهل اتحادیه اروپا نیستند، باید اجازه اقامت آن ها را نیز اخذ کنید. توجه داشته باشید که اگر یکی از شهروندان کشورهای منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس هستید، همه قوانین و مزایای کشور فرانسه به صورت یکسان برای شما و شهروندان این کشور اعمال می شود.

مهاجرت به فرانسه از کشور بریتانیا پس از پیمان برگزیت اوضاع و شرایط پیچیده ای پیدا کرده است. البته مردم بریتانیا می توانند برای اقامت کوتاه مدت 90 روزه در این کشور حضور داشته باشند. اما برای اقامت طولانی تر در فرانسه باید مراحل بیشتری طی شود. در ادامه انواع مجوزهای لازم برای حضور طولانی مدت در فرانسه را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 

بیشتر بخوانید >> خرید خانه در فرانسه، هر آنچه که باید بدانید

یادگیری زبان فرانسه جهت مهاجرت

آشنایی با زبان فرانسه و شرایط عمومی دوره ها

بیش از 260 میلیون نفر در پنج قاره به زبان فرانسوی صحبت می کنند. در حدود 70 کشور در جهان زبان فرانسوی زبان رسمی یا یکی از زبان های رسمی است. اجتماعات گویش‌کننده به فرانسوی در ۵۷ کشور و قلمرو حضور دارند. اکثر گویش‌کنندگان بومی این زبان در کشور فرانسه‌اند. بقیه گویش‌کنندگان به‌طور عمده در کانادا، به‌ویژه کبک، نیو برانزویک و اونتاریو و نیز بلژیک، سوییس، لوکزامبورگ و مناطقی در ایالت مین آمریکا و لوییزیانا حضور دارند.

زبان فرانسه، به شکلی غیر‌ رسمی، زبان رسمی سیاست است. این زبان، یکی از زبان‌های رسمی سازمان ملل متحد، دادگاه بین‌المللی لاهه، شورای اروپا، ناتو، صلیب سرخ، عفو بین‌الملل، پزشکان بدون مرز، کمیسیون اروپا و بسیاری دیگر از سازمان‌ها و مراکز بین‌المللی جهان است.

تکلم به زبان فرانسوی امتیاز خوبی برای موفقیت تحصیلی در فرانسه و یا بطور کلی مهاجرت به فرانسه است حتی اگر برای ادامه تحصیلات عالی در این کشور لزوما به تسلط به این زبان نیاز نباشد. بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق برنامه نیروی متخصص کبک را دارند بایستی مدرک زبان فرانسه را اخذ نمایند. همچنین دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در کشور فرانسه به زبان فرانسوی را دارند می بایست مدارک لازمه را اخذ نمایند. جهت اطلاعات بیشتر از دوره های تدریس خصوصی زبان فرانسه با ما تماس بگیرید.

مجوز اقامت برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا

برای سفرهای توریستی و برای اقامت گردشگران فرانسه که مدت اقامت آن ها کمتر از 90 روز می باشد، امکان دریافت ویزای گردشگری وجود دارد. اما در این مطلب تمرکز ما بر روی مجوزهای اقامت طولانی و بیشتر از 90 روز در فرانسه می باشد. به طور کلی انواع ویزای طولانی مدت، حدود 4 تا 12 ماه دارای اعتبار می باشد. لازم به ذکر است که برای اخذ ویزای طولانی مدت راه های زیادی نظیر اخذ ویزای مراقبت پزشکی، ویزای تحصیلی و دلایل تجاری یا کاری وجود دارد.

یکی از مناسب ترین راه های مهاجرت به فرانسه دریافت ویزای کاری است، که می تواند منجر به دریافت اقامت دائم در اروپا نیز گردد. برای دریافت این ویزا بایستی مدارک خود را برای کارفرمایان در فرانسه ارسال نمایید. در صورت پذیرش توسط کارفرما، می توانید دعوت نامه کاری دریافت کنید. به این ترتیب می توانید برای مدت زمانی معین در کشور فرانسه مشغول به کار شوید. پس از این که موفق به دریافت ویزای طولانی مدت شدید، امکان این را دارید که برای دریافت کارت اقامت دائم نیز اقدام نمایید. به این منظور لازم است که حداقل درآمد شما برای یک نفر حدود 1250 باشد. نکته دیگر در این رابطه این است که میزان مهارت زبانی شما باید در سطح CEFR A2 باشد. لازم به ذکر است که برای اقامت دائم در فرانسه پنج نوع کارت اقامتی وجود دارد.

 

بیشتر بخوانید >> ضمایر در زبان فرانسه

 

گرفتن بیمه سلامت برای اقامت در فرانسه

یکی از موضوعات مهم در مورد مهاجرت به فرانسه گرفتن بیمه درمانی می باشد. در فرانسه همه افراد ملزم به داشتن بیمه درمانی اعم از خصوصی یا دولتی می باشند. خوشبختانه کشور فرانسه دارای یک سیستم مراقبت های بهداشتی عمومی بنام PUMA (Protection Maladie Universelle) می باشد. اگر مدت اقامت شما در کشور فرانسه بیشتر از سه ماه طول بکشد، می توانید از این مراقبت های بهداشتی عمومی استفاده کنید. اساس عملکرد PUMA بر مبنای یک سیستم پرداخت مشترک می باشد. در این سیستم هزینه های پزشکی مانند ویزیت پزشک، نسخه و دارو و … به صورت 70 تا 100 درصد بازپرداخت می گردد. در کشور فرانسه برای دریافت بیمه درمانی می توانید از طریق اداره بهداشت محلی به نام Caisse Primaire d’Assurance Maladie (CPAM)  درخواست خود را ارائه دهید. دفاتر متعددی در سراسر فرانسه وجود دارند که می توانید به آن ها مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید >> 10 دلیل خوب برای یادگیری زبان فرانسه!

 

زبان فرانسه برای مهاجرت

موضوعات مالی در مورد مهاجرت به فرانسه

همان طور که می دانید یکی از مهم ترین موضوعات مهاجرت به فرانسه بحث مالی و تامین هزینه های مهاجرت است. در مورد فرانسه باید بگوییم که گرچه در برخی از مناطق این کشور هزینه های زندگی مقرون به صرفه است، اما نمی توان گفت که زندگی در فرانسه ارزان است. در این بخش از مقاله اطلاعات کلی در مورد بودجه کافی و متناسب برای زندگی در فرانسه در اختیار شما قرار خواهیم داد.

  • هزینه های مسکن: اجاره یک مسکن یک خوابه در شهر پاریس می تواند حدود 1200 یورو در هر ماه هزینه داشته باشد. با وجود این اجاره مسکن در حومه شهر می تواند نصف مبلغ تمام شود.
  • هزینه های آب و برق و …: هزینه ها ی آب، برق، گرمایش و جمع آوری زباله، برای فضایی در حدود 85 متر مربع، تقریباً به 180 یورو می رسد.
  • هزینه اینترنت: هزینه های اینترنت در فرانسه برای یک ماه در حدود 29 یورو می باشد.
  • هزینه حمل و نقل عمومی: هزینه های مربوط به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی نیز در طول یک ماه به حدود 75 یورو می رسد. بلیط استفاده از وسایل نقلیه عمومی برای یک نفر تقریباً 2 یورو است.
  • قیمت بنزین: اگر قصد دارید که برای تردد در شهر از خودروی شخصی استفاده کنید، بد نیست بدانید قیمت هر یک لیتر بنزین حدود یک ونیم یورو است.
  • هزینه های تهیه مواد غذایی: بدیهی است که هزینه های مربوط به خوراک و مواد غذایی، به سبک زندگی افراد بستگی دارد و از فردی به فرد دیگر متفاوت می باشد. اما به طور معمول هزینه های خرید مواد غذایی برای یک نفر در ماه به حدود 250 یورو می رسد.
  • هزینه ناهار در رستوران: یک وعده غذای دو نفره در یک رستوران نسبتاً خوب، می تواند چیزی حدود 60 یورو برای شما هزینه داشته باشد.

بیشتر بخوانید >> 17 مورد از فواید یادگیری زبان فرانسه

 

مهاجرت به کدام شهر فرانسه؟

حتما وقتی اسم مهاجرت به فرانسه را می شنوید، ناخودآگاه به زندگی در شهر پاریس فکر می کنید. اما فرانسه دارای شهرهای بسیار پویا و جذاب دیگری نیز می باشد که می تواند برای سبک زندگی شما بسیار مناسب باشد.

  • Annecy: این شهر در نزدیکی مرز سوئیس بوده و در کنار دریاچه قرار دارد. کوه هایی که این منطقه را احاطه کرده اند منظره رویایی و زیبایی را به وجود آوردند.
  • Toulouse: اگر به دنبال مکانی زیبا هستید که تابستان های گرم و زمستان های معتدل داشته باشد این شهر می تواند برای شما انتخاب بسیار مناسبی باشد.
  • Rennes: این شهر به ازای هر یک از شهروندان خود، دارای فضای سبزی حدود 42 متر مربع می باشد. Rennes دارای حدود 60 پارک شهری است. همچنین بازدید از نمایشگاه های زیبا و مکان های تاریخی مختلف در این شهر می تواند برای شما بسیار جذاب و لذت بخش باشد.

دیدگاه ها بسته شده اند.